Wieke – Plat, bubbels of de kraan

Wieke schrijft om de week op maandag een column op Libelle.nl. U kunt over de column discussiëren met Wieke.

Ook reist ze veel, onder andere voor allerlei goede doelen, waarover ze dan weer schrijft. Wieke is getrouwd met Frank en heeft 1 dochter en 2 zoons.

Ineens waren ze overal. Wil je erbij horen, dan dien je een flesje gebotteld water op zak te hebben en daaruit steeds slokjes te nemen opdat je gezondheid niet voortijdig naar de radzekemedee gaat. En je kunt mineraalwater ook nog zuiverend in het gezicht van een vreselijke man gooien, zoals die mevrouw in een reclamespot van Spa. Iedereen met een veterstrikdiploma kan bedenken dat deze flessentrend een aanslag is op ons milieu: botteling, transport, petflessen… Er is jaarlijks 2,7 miljoen ton plastic nodig en dat plastic zorgt voor een dramatisch groeiende afvalberg.

Ons kraanwater behoort tot het beste van de wereld, zegt het Voedingscentrum. Wij betalen € 1,34 voor 1000 liter. Dat kost een flesje gebotteld water van een halve liter ook. Tweeduizend flesjes voor die prijs of eentje. Dan denk ik nu toch: Biesheuvel is gestoord als zij niet voortaan naar de kraan loopt. Overal zijn kranen. En je kunt niet-sporende mannen ook met kraanwater natgooien. Nu horen we, met 22 liter flessenwater per persoon per jaar, nog bij de amateurs. Maar het aantal Nederlanders dat gebotteld water drinkt (waar vaak zout in zit) neemt toe. De gemiddelde Belg neemt 150 liter flessenwater tot zich, Italianen 184 liter per jaar.

In restaurants zet men een dure fles op tafel als je achteloos “En ook water graag”, zegt. Een karaf kraanwater is meestal geen probleem, maar je moet er nadrukkelijk om vragen. Per dag hebben we twee liter vocht nodig. Daar is de koffie en thee al bijgeteld. Het is dus nergens goed voor om dagelijks twee liter water te drinken, tenzij het heel warm is of als je aan het sporten bent. Al met al lijkt die dure flessengekte een luxe te zijn waar we prima buiten kunnen. Hoe zit het met jullie waterhuishouding?

Wieke Biesheuvel

x
x
x
x
x
x