Femke – Kantjeslopers en pettengooiers

Ik verbaas me er mateloos over. Overal om me heen zie ik het gebeuren en ik erger me er dood aan: mensen die in hun werk de kantjes er vanaf lopen. Je mag tegenwoordig echt in je handjes knijpen als je krijgt waar je om gevraagd hebt, of waar je voor betaald hebt.
Voorbeeld: tot voor kort liep de verbouwing in het huis van Liefde en mij op rolletjes. De schouwen waren binnen een mum van tijd afgebroken en weg gestuukt, de badkamer zat er ontzettend snel in. Alles wat we wilden, was binnen de afgesproken tijd klaar. Voor een heel redelijke prijs. Ik weet niet of het komt doordat ik de aannemer wat te hard op zijn schouder heb staan kloppen, maar naarmate we naar het einde toewerken en er her en der nog wat kleine dingetjes gedaan moeten worden, laat-ie het afweten. Zijn elektriciens komen in de avonduren (waarom kan dat niet overdag als iedereen werkt?) en hij mailt ons offertes (voor aanvullende klussen die we graag gedaan zien) die zo belachelijk hoog zijn dat je je afvraagt waarom het in het begin allemaal zo ‘goedkoop’ kon.
Hetzelfde geldt voor onze huishoudster. Ik heb al eerder over haar geschreven en hoopte op verbetering. Maar die is er nog niet gekomen. Ze komt te laat, ze gaat eerder weg en dan zijn de spetters op mijn tegels nog net zo aanwezig als voordat ze met haar wonderdoekje langs is komen wapperen. En toch neemt ze elke week zonder enige gêne het bedrag mee dat op tafel ligt. Als ik haar bel om te vragen waarom ze niet gedweild heeft, zegt ze doodleuk dat ze wél gedweild heeft. Maar ik zie de kattenpootjes op het laminaat en voel dat de dweil droog is.
Misschien denkt u nu: weg ermee, ontsla ze allebei, maar dat is nu juist het probleem. De rollen zijn omgekeerd in deze tijd. Waar het ‘vroeger’ normaal was dat de opdrachtgever de macht had, heeft (in deze gevallen) de uitvoerder de macht. Zonder mijn aannemer, die na veel onderzoek de goedkoopste leek en waarschijnlijk nog steeds wel is, ben ik nergens. En wat de werkster betreft: ze doet het slecht, maar vind maar eens een andere! Ik droom al jaren van zo’n kordate Mien Dobbelsteen, maar ze bestaan niet. Of in ieder geval niet meer.
Ik begrijp gewoon niet hoe mensen er zo zonder schaamte met de pet naar durven gooien. Ik begin me soms echt af te vragen of ik nu gek ben dat ik soms overwerk en altijd probeer om een artikel zo zorgvuldig mogelijk te schrijven. Ik vind dat dat zo hoort: je hebt een baan aanvaard, je wordt ervoor betaald, DUS je doet je uiterste best om ervoor te zorgen dat je opdrachtgever blij met je is. Dat is jouw verantwoordelijkheid. En daar loop je niet voor weg. Of je nu huishoudster, journalist of aannemer bent.
Lees ook







Maartje 44 2009-02-14 08:06:49
Gewoon doen..wat jou het beste lijkt..
Ik doe niet moeilijk..kom alleen op voor een beroep(thuiszorg)waar met de nek naar gekeken word.
Niet door de clienten zelf..die zijn dankbaar.
Maar die hebben ook ECHT hulp nodig..dat is het verschil met
poetsvrouw zijn bij prive adressen.Dan liggen eisen en wensen zoveel hoger.Doe dit doe dat..dat maak ik niet mee.
Deel zelf in wat gedaan moet worden..en gelukkig zijn ze al 22jaar zeer tevreden met mij.
In discussie gaan..wil toch niet zeggen dat ik een JA knikker moet zijn??! Jouw commentaar heeft lang geduurd..
Wel goed onthouden(had ik vermeld he)van jouw..
Ik woon in het oosten..poetsvrouw is hier een minderwaardige naam voor iemand waar ze super blij mee zijn..
Respect moet je verdienen..van beide kanten..
Binnen komen met een kopje thee..even een praatje en luisterend oor zijn..dat maakt dat ik het al zo lang doe.
Hoor bij prive feestjes..ben de HULP!!!
Die doet wat ze zelf niet kunnen..geen sop beurten van hele badkamers of pokkenklussen waar ze zelf geen zin in hebben..
Interieurverzorgers..is dat geen bij de tijds woord?
Wie goed doet..goed ontmoet...
Dag Femke
marg 2009-02-13 15:31:38
Jammer dat we dat tegenwoordig vast moeten stellen, maar het is wel zo! Van mij krijg je echt alle gelijk! Ik heb me te pletter gepoetst, en werk de handel bij zoon en dochter af en toe eventjes bij \'voor het oog van het kerkvolk\', en dat is wat jouw werkster ook doet, dat is geen poetsen, dat is met de franse slag erdoorheengaan!
We hebben het er inderdaad al eerder over gehad, en 1 belangrijke poetsbeurt kan in 3 uur gedaan worden met iets kleins erbij...tenminste als je niet eerst de hele keuken of badkamer op moet ruimen voor je kunt beginnen met je werk!
Maar die kat moet je gewoon af gaan richten zodat hij niet op de vochtige vloer loopt!
niejel 2009-02-13 15:31:15
Ik kan gewoon niet geloven dat er mensen zijn die geen kantjeslopers hebben meegemaakt. Ik heb 3 voorbeelden gegeven maar ik ken er nog meer hoor. In een klein huis waar alles goed wordt bijgehouden ben je nou eenmaal snel klaar en kost een grote beurt voor de badkamer geen hele dag. Verantwoordelijksheidsgevoel is inderdaad iets waar het de echte kantjeslopers en pettegooiers aan ontbreekt. Een poets die niet poetst verdient haar geld niet op een eerlijke manier, ik zou zeggen ontslaan dus.
En wat de bouwvakkers betreft neem van mij aan regelmatig koffie en koek helpt echt.
Succes!!
LEES MEER REACTIES OP DIT ARTIKEL
Reageer:
Om te reageren dient u ingelogd te zijn. Klik hier om in te loggen.