Over ons
Er zijn al een heleboel mensen die ons vehaal kennen, we wonen inmiddels al bijna vijf jaar in Noorwegen. Maar we hebben de vraag gekregen om ons toch nog een keer voor te stellen, dus bij deze.
Wij zijn Ronald en Marja en hadden/ hebben een favoriet vakantieland………Noorwegen. Met in ons achterhoofd de droom om er ooit nog eens te gaan wonen en werken. Uiteindelijk hebben we in 1999 de beslissing genomen……we gaan. Zijn rond gaan kijken in Noorwegen, zijn op Noorse les gegaan en we hebben in 2004 een boerderij met daarbij huttenverhuur gekocht. We hebben ons huis verkocht, banen opgezegd, ingepakt en zijn met dochter, 5 poezen en hond in 2005 geemigreerd naar Noorwegen. Onze dochter en ik met 5 poezen in het vliegtuig en Ronald ging met de hond met de auto. We zijn in het diepe gesprongen, wisten niets van het runnen van een boerderij en al helemaal niets van een toeristenbedrijf. Onze dochter ging na 3 maanden terug naar Nederland en wij hebben bijna 4 jaar op onze boerderij gewoond en hebben het toen verkocht en zijn verhuisd.
Nu wonen we alweer een jaar in Hedalen, op een boerderij wat een onderdeel van een museum is en het is de bedoeling dat wij de boerderij beheren zoals dat in 1950 werd gedaan o.a met het paard ploegen. We wonen op een berg maar toch midden in het dorp. Wij hebben 27 schapen, 6 geiten, 2 paarden, 2 kippetjes, 4 konijntjes, 4 poezen ( de vijfde hebben we helaas in moeten laten slapen ), en 2 honden ( de hond die mee geemigreerd is, is er ook niet meer ). We hebben geleerd om wol te kaarden, om te spinnen, oude hekken maken zoals ze vroeger gemaakt werden. We hebben naast onze boerderij een actief leven, we hebben allebei een baan in het dorp, Ronald zit in het bestuur van de museumvrienden en in de handarbeidvereniging ( de dames vinden het fantastisch dat er een man in het bestuur zit ) en ik zit in de huisvrouwenvereniging en ga elke maand naar het breikafe en naar de vrouwenavonden in het kafe en ga regelmatig met de dames op stap.
We hebben het heel erg naar ons zin hier en op de boerderij beleven we elke dag wel weer wat anders. Een planning maken lukt niet, want dan is er altijd wel een dier die dat door de war gooit. Paarden die ineens in het donker voor je deur staan en naar binnen willen, schapen die de andere kant op willen als waar jij wil dat ze heen gaan, geiten die het leuk vind om heen en weer over het schrikdraad te hoppen en zo verder.
Dit was het in het kort over ons. Ha det godt ( heb het goed ) allemaal.

Hedalsmeisje 2009-02-22 13:42:39
hermienstok 2009-02-22 13:28:38
internetredactie 2009-02-22 10:59:13
LEES MEER REACTIES OP DIT ARTIKEL
Reageer:
Om te reageren dient u ingelogd te zijn. Klik hier om in te loggen.