Els – Vrouw in nood

Het internet was stuk. Het was mijn eerste werkdag na vijf maanden zwangerschapsverlof, dus ik was al niet zo in vorm. En toen kon ik ook nog eens niet online. Ik kon wel janken en deed dat ook. Heel zachtjes.

Kantoorgenoot R. schoot direct te hulp. Hij verlegde wat kabeltjes en vroeg of ik misschien een chocoladekoekje wilde. Dat hielp, maar nog niet voldoende. De tweede man die in actie kwam, was kantoorgenoot J. Hij wilde wel even voor me bellen met onze systeembeheerder. Waarschijnlijk om te voorkomen dat ik aan de telefoon opnieuw in huilen zou uitbarsten. Daar deed hij goed aan.

De systeembeheerder arriveerde. “Ik denk dat het iets te maken heeft met het toewijzen van IP-adressen door de router”, zei ik, nog voor hij zich een beeld van de situatie had kunnen vormen. Die diagnose had ik natuurlijk beter voor me kunnen houden. Als je bij de huisarts bent met een ontstoken oog, moet je ook niet zeggen: “Dokter, ik heb even zitten googelen op ‘rood oog’ en ik denk dat ik suiker heb.” Laat de deskundige het denkwerk doen.

De systeembeheerder negeerde mijn opmerking en ging toen moeilijke vragen stellen. Bijvoorbeeld of ik soms werkte met een FBH. Of was het een OPD, ik weet het niet meer. Hij had ook kunnen vragen: “Heb jij soms een beveiligde internetverbinding met je werkplek thuis?” Dan had ik begrepen wat hij bedoelde. Maar ik verdenk hem ervan dat hij expres moeilijke afkortingen gebruikte om mij weer even mijn plaats te wijzen. Wie is hier de expert? Juist, ik. (Hij dus.)

Van de drie hulpvaardige mannen was het uiteindelijk de systeembeheerder die het probleem oploste. Dat moet ik hem nageven. De hoofdletter F in het wachtwoord moest een kleine letter f zijn. Dat had ik inderdaad zélf kunnen bedenken. Maar dat heeft me gesterkt in mijn overtuiging dat computers en internet eigenlijk best logisch in elkaar zitten, maar dat het de systeembeheerders van deze wereld zijn die het zo moeilijk maken.

Mannen kunnen een vrouw in nood op drie manieren te hulp schieten. Met deskundige hulp, psychische bijstand en chocoladekoekjes. Welke hulp krijgt u het liefst?

x

geertjeF 2009-03-09 09:03:46

Ha die Els. Ja erg he wanneer zo\'n deskundige je even op je plaats zet door allemaal moeilijke afkortingen en technische vragen te stellen. Ik kan daar ook niet tegen hoor. Je bent deskundige, allemaal heel fijn, maar dat mag je best op een leuke en vriendelijke manier brengen vind ik dan, zonder daar meteen van die brede schouders van te krijgen.
Mannen mogen mij af en toe best helpen, met het vervangen van een band aan de auto (kan ik ook zelf hoor, maar waarom zou je iets doen wanneer er een man bereid is dat kunstje even voor jou te doen...hahaha....en dat allemaal voor een schouderklopje..) Ik heb een cursus auto onderhoud voor vrowuen gedaan, dus een auto is voor mij geen \'no-womans\' land.
Verder vind ik het fijn wanneer een man zich als een heer gedraagt, doe dus ook niet moeilijk als er een deur voor me wordt open gehouden, of er iets zwaars verplaatst moet worden.
En hoewel ik in veel opzichten gelijk wil staan aan de man en hij aan mij, b.v een man moet ook kunnen koken en schoonmaken, en ik wil voor dezelfde werkzaamheden hetzelfde verdienen, hoewel dit in veel gevallen nog lang niet zo is.
En eerlijk gezegd steekt mij dit behoorlijk. Dan krijg ik te horen, \'ja maar een man is de \'broodverdiener\'\'..wat een onzin, er zijn genoeg vrouwen die het in hun eentje redden, met kinderen, dus die repliek klopt al helemaal voor geen meter.
Verder vind ik wel dat een man in zijn \'mannelijke\' waarde gelaten moet worden. Er lopen veel mannen rond die het niet meer \'weten\', want de vrouw kan tegenwoordig zoveel zelf doen en veel mannen voelen zich \'ontkracht\', en dat vind ik dan wel weer jammer.

Rebecca1980 2009-03-09 01:36:38

Ha Els! Het concept is ook vrij uniek, maar we hadden toch teveel concurrentie in omgeving Arnhem. Daarnaast te weinig geld om naamsbekendheid te genereren. En geen bank die het zag zitten met twee vrouwen, waarvan de één niet gestudeerd heeft voor computertechnicus, maar voor redacteur (ik dus). Helaas troffen we bij elke bank een man. Als het een vrouw was geweest, dan waren we er vast doorgekomen....

Gelukkig gaat het hier wel goed. We zijn net een half jaartje bezig en mensen weten ons goed te vinden.

Els Meijers 2009-03-08 10:33:06

@Rebecca: een ICT-consultancybedrijf voor en door vrouwen. Wat vreemd dat zoiets niet loopt in NL, lijkt mij een gat in de markt.

LEES MEER REACTIES OP DIT ARTIKEL

Reageer:

Om te reageren dient u ingelogd te zijn. Klik hier om in te loggen.

x
x
x
x
x
x