Femke – Asociaal vs aardig

Begrijp me niet verkeerd… ik houd van Amsterdam, maar laatst vroeg ik me heel even af waarom. Op weg naar het station werd ik afgesneden door een automobilist die, toen ik fronsend naar hem keek, zijn middelvinger opstak.
Bij de fietsenstalling deed de kaartjesverkoper uitermate chagrijnig tegen me en toen ik hem nog een fijne dag wenste, wendde hij zijn hoofd af. Vervolgens kocht ik een sapje bij één van de winkeltjes in de stationshal en de kassamedewerkster negeerde me totaal. Ze pakte het flesje, scande het, ging ervan uit dat ik zelf wel zou weten hoeveel het kostte, pakte het geld zonder boe of ba aan en gaf het wisselgeld zonder een woord te zeggen terug.
Het ergste is eigenlijk dat ik het gewend ben. Dat ik zelf ook niet bijzonder aardig meer doe. Omdat de mensen in Amsterdam zich vaak nogal ongeïnteresseerd en onverschillig gedragen.
Dat het ook anders kan, viel me op toen ik vorig weekend naar Harderwijk ging en boodschappen deed voor mijn omaatje. De vrachtwagenbestuurder die iets uit stond te laden, groette me enthousiast. Het zestienjarige meisje bij de slager had ook goed geluisterd naar de baas toen hij haar uitlegde hoe je klanten helpt. Ik werd helemaal vrolijk van haar aardige ‘Wilt u nog een stukje grillworst proeven?’ Zelfs de zwerver met de daklozenkrant was een lievige man zonder alcoholwalm om zich heen.
Tja, ik weet het, meerdere mensen is dit fenomeen opgevallen: in de stad is het hard, in de dorpen/kleinere steden zachter. Maar mijn vraag is waarom? Waarom dat asociale in de stad met de prachtigste grachten, de mooiste musea en die heerlijke terrassen en waarom dat aardige in een doodgewone nieuwbouwwijk midden in het land? Waar is het misgegaan? Ik begrijp het werkelijk niet.






hartenvrouw 2009-04-25 12:05:13
hartenvrouw 2009-04-25 11:58:27
Groeten uit het zonnige Heuvelland.
clineke 2009-04-23 12:32:15
LEES MEER REACTIES OP DIT ARTIKEL
Reageer:
Om te reageren dient u ingelogd te zijn. Klik hier om in te loggen.