Wat speelt er in Europa – Gezondheidszorg

Kwestie 4: Gaan we straks de grens over voor gezondheidszorg?

Wat is er aan de hand?
De regelgeving omtrent grensoverschrijdende gezondheidszorg in Europa moet worden versoepeld. Dat is het plan van de Europese Commissie. Met een beroep op het recht van patiënten om de grens over te gaan, werkt eurocommissaris Kyprianou van Volksgezondheid aan een serie voorstellen. Door de plannen zouden ook zorgaanbieders als ziekenhuizen en behandelcentra de grens over mogen. Dit zou de concurrentie in de EU vergroten en de kwaliteit en transparantie van de zorg ten goede komen, is de gedachte.

Wat vindt men daarvan?
In de Europese Unie is er breed verzet tegen de plannen. Lidstaten als Groot-Brittannië, dat met de National Health Service een aantrekkelijk systeem heeft, vrezen de kosten voor rekeningen van patiënten uit Franse ziekenhuizen. Ook Nederland is tegen bemoeienis vanuit Brussel. Zo zouden patiënten met een in Duitsland verkregen recept in Nederland medicijnen kunnen opvragen, terwijl die nog niet zijn toegestaan.

Wat hebben wij er aan?
Een voordeel van Europese samenwerking is dat de ziektekosten gedekt zijn als je je laat behandelen in een ander Europees land. Voor een geplande behandeling moet je wel eerst toestemming hebben van de zorgverzekeraar.

x

internetredactie 2009-05-06 06:00:45

Plaats hier uw reactie voor Wat speelt er in Europa - Gezondheidszorg

LEES MEER REACTIES OP DIT ARTIKEL

Reageer:

Om te reageren dient u ingelogd te zijn. Klik hier om in te loggen.

x
x
x