Karamelbonbons met chocolade

Recept van de dag

Het is even een handigheid om de juiste dikte van de karamel te bepalen.

Voor circa 40 stukjes
• 15 suikerklontjes (100 g)
• 250 g goede, bittere chocolade, in stukjes • 2 dl halfvolle melk
• 1 klontje gezouten boter
• 1 el honing

Bereidingswijze: Besprenkel de suikerklontjes met een heel klein beetje water. Verwarm ze in een pan tot de klontjes zijn opgelost tot stroop. Breng de stroop aan de kook en voeg de chocolade toe. Roer goed, zodat de chocolade smelt maar het mengsel niet aanbrandt.

Schenk al roerend de melk erbij. Breng opnieuw aan de kook en laat het onder voortdurend roeren met een houten lepel een tijdje zachtjes pruttelen. Voeg de boter en honing toe en laat de karamel nog 10-15 min. onder voortdurend roeren zachtjes borrelen.

Schraap de rand en de bodem van de pan steeds schoon, anders blijft de karamel eraan kleven. De karamel wordt op het einde vrij snel dik.

Klop vanaf dat moment extra hard en let nu goed op. Controleer hoe de karamel van de lepel druipt en schenk de karamel in een ingevette vorm, zodra de karamel bijna niet meer of heel langzaam van de lepel druipt. Laat de karamel iets harden en snijd hem dan in stukjes. Laat de karamel 1 uur rusten.

Bereidingstijd: circa 30 min.

x

jumbotje 2009-08-23 16:13:45

Lijkt me erg lekker, waar kan ik erover lezen dan?

internetredactie 2009-08-23 07:00:18

Plaats hier uw reactie voor Karamelbonbons met chocolade

LEES MEER REACTIES OP DIT ARTIKEL

Reageer:

Om te reageren dient u ingelogd te zijn. Klik hier om in te loggen.

x
x
x