Vlaamse humor: I love it!

Marleens Boek van de Week | 26-10-2009 | 11:30

Ga maar lekker in bad zitten met dit fantastisch leuke boek van de jonge Belg Paul Baeten Gronda. Pas op dat het water niet over de rand klotst want het is echt lachen.

door Paul Baeten Gronda

Kentucky, mijn land

Waar het over gaat: 73-jarige man – rijk, eenzaam, onaangepast – verbrandt zijn hand en verliest zijn geld en krijgt een heel ander leven.

De eerste zin: Uiteindelijk zou Karel Jemen alles verliezen, maar voorlopig had hij zich alleen maar verbrand.

Waardering: 9

Dit is een topper. Een vrolijk doch droevig, zeer geestig geschreven verhaal over een man (type krasse knar) die het anders doet dan wij allemaal. Je kunt zeggen: wat een rare vent. Maar ik hou wel van onconventionele mensen en deze Karel Jemen is echt een rare knakker.

Vieze diepvriesmaaltijden
Hij doet zich voor als kreupel en half blind omdat hij geen zin heeft zijn huis uit te komen. Hij eet op vaste dagen dezelfde vieze diepvriesmaaltijden. Hij haat de aanblik en de geur van de zee terwijl hij aan de Belgische kust woont. En hij is een seksist (maar wel een ouwe snoeperd want hij vergrijpt zich aan het nichtje van de kapper). Allemaal eigenschappen die in het normale leven minstens afstotelijk zijn, maar toch… ging ik houden van deze moeilijke man.

Briljante zinnen
Dat komt natuurlijk omdat schrijver Paul Baeten Gronda hem fantastisch neerzet. Let op, hier komen wat briljante stukjes: ‘Karel Jemen vond zichzelf niet geniaal, maar alleen omdat het woord ‘geniaal’ voor hem de smaak had van stoffige laboratoria en krijtstof. Hij was geen gekke stofjas, hij was een maatpak met een doel.’ En deze: ‘Er kwam storing op de lijn – Etienne Cuppers belde mobiel, omdat hij zich daardoor jonger voelde.’ Of deze: ‘… Karel Jemen at liever droge toast dan door het leven te struikelen als een zuinig alleman.’ Deze kolderieke hoofdpersoon zegt hier en daar toch zeer rake dingen. Ik geef een 9. En belde toen ik het boek uithad met de schrijver, benieuwd als ik was of deze net zo apart is als Karel Jemen.

Lees het mini-interview met Paul Baeten Gronda op Libelle.nl.

Winnen!
Deze winactie is afgelopen. De winnaars krijgen het boek zo snel mogelijk thuisgestuurd. Voor andere winacties kunt u naar de spelletjes pagina van Libelle gaan.

Kentucky, mijn land – Paul Baeten Gronda, Bezige Bij
ISBN 9789023441274, Prijs € 14,90
Verschenen in september 2009

Meer over Marleen Janssen vindt u op www.marleenjanssen.nl

x

melina20 2009-11-03 07:57:18

Heel nieuwsgierig naar dit boek.

Ineke18 2009-10-14 17:20:45

Ben wel erg nieuwsgierig geworden naar dit boek.

internetredactie 2009-10-06 11:30:04

Plaats hier uw reactie voor Vlaamse humor: I love it!

LEES MEER REACTIES OP DIT ARTIKEL

Reageer:

Om te reageren dient u ingelogd te zijn. Klik hier om in te loggen.

x
x
x