En zó komen we aan de onderwerpen in Libelle

Mensen die ik vertel dat ik bij Libelle werk, zeggen altijd twee dingen. Het eerste is: “Wat lijkt me dat leuk!” Dat klopt.
Het is echt heel leuk om elke dag bezig te zijn met dingen die vrouwen leuk en belangrijk vinden. Of het nou een blad is, een site, een filmpje, Broodje Politiek, een tof interview of het organiseren van de Zomerweek.
Het tweede dat ze zeggen is vaak: “Hoe komen jullie toch steeds aan je onderwerpen? Het lijkt me zo moeilijk om steeds weer iets nieuws te moeten bedenken?” Nou, dat is natuurlijk een vak. We hebben hier allemaal mensen die allemaal hun eigen specialiteit hebben en die optelsom is alles waar Libelle voor staat. Maar aan de andere kant is het vooral heel simpel.
Ik zeg altijd: alles wat in een vrouwenleven gebeurt, gebeurt op de Libelle-redactie. Je kunt het echt zo gek niet bedenken, of er is hier wel iemand die het heeft meegemaakt. Van heel gewone dagelijkse vrouwendingen, tot heel heftig: leuk, wonderlijk en, helaas ook, verdrietig of zelfs tragisch. En het handige is, dat hier overal over gepraat wordt. Mannen praten meestal niet over persoonlijke dingen: niet met hun collega’s en zelfs niet met hun vrienden.
Maar, zonder dat het nou vreselijk klef wordt, wij weten hier heel veel van elkaar. Dus op die tweede vraag zeg ik altijd: “Libelle maken is een kwestie van je ogen en je oren goed openhouden.” En dat is hier op de redactie, waar zo’n vijftig vrouwen op een kluitje zitten, eigenlijk een makkie.
Maureen Belderink
Adjunct hoofdredacteur


Roses 2010-02-12 23:18:06
teepee 2010-02-12 12:40:54
Als je ontevreden bent over het volk, waarom kies je dan geen nieuw volk.?
valkenoog 2010-02-12 12:33:01
LEES MEER REACTIES OP DIT ARTIKEL
Reageer:
Om te reageren dient u ingelogd te zijn. Klik hier om in te loggen.