Koffie is voor ‘grote mensen’

Ruim 45 jaar geleden. Ik was 11 jaar, nou ja, bijna 12. We gingen met ons gezin op vakantie naar Locarno aan het Lago Maggiore. Vader, moeder, 4 kinderen én opa en oma. Wij kampeerden op een camping aan het meer, opa en oma logeerden in een hotel.

We reisden gezamenlijk naar Zwitserland in een gehuurd Volkswagenbusje. Nog nooit was een lange autorit zó gezellig en ontspannen! In mijn herinnering zongen we  de hele weg liedjes en deden we spelletjes.

Eenmaal in Locarno ging ieder zijn eigen weg. De kinderen zwommen de hele dag in het meer, pa wandelde en fotografeerde, ma zat voor de tent te breien en opa en oma hadden zo hun eigen bezigheden en ritme. Geregeld gingen we even bij opa en oma langs. Ze zaten dan op het terras van hun hotel, met uitzicht op het meer en dronken hun koffie. Voor de kinderen kwam er limonade. Geweldig, want dat kregen we thuis alleen maar met verjaardagen.

Die koffie rook heerlijk en zag er spannend uit. Een grote kop met wit schuim en daarbovenop cacaopoeder. Zo zag de koffie bij ons thuis er niet uit! Ik had die koffie wel eens geproefd, maar vond er niet zoveel aan, ik had liever limonade.
Totdat ik het laatste beetje koffie van opa op mocht drinken en de kop leeg mocht lepelen. Zo lekker had ik koffie nog nooit geproefd. Zacht melkschuim, lekker zoet en een heerlijke koffiesmaak!

“Dit heet cappuccino”, zei mijn opa, “vind je het lekker?” Ik vond het heerlijk! Toen we een volgende keer weer naar opa en oma op het terras gingen, kondigde ik van tevoren aan dat ik geen limonade hoefde. “Geen limonade?” vroeg mijn moeder, “ben je ziek?” Nee, ik wilde die lekkere schuimkoffie! Opa vond het best. Koffie is eigenlijk voor grote mensen, maar je bent al bijna 12 en bovendien is het vakantie.’

Daar zat ik, in het zonnetje, op een terras aan het meer, met mijn opa en oma en ik dronk koffie met de grote mensen. Geen gewone koffie, nee cappuccino!  Die smaak, die zoete, zalige, zonnige gezelligheid, was mijn eerste koffiesensatie. Ik denk er nog altijd aan als ik een echte lekkere cappuccino drink!

Mariëtte de Koning, Libelle & Senseo® Koffiepanel

x

Ineke18 2010-03-05 13:52:24

De lekkerste cappuccino kun je bij VD drinken en cacaopoeder hoort niet op een echte daar hoort alleen opgeklopte melk op. Bij VD kunnen ze dat goed.

internetredactie 2010-03-04 13:23:17

Plaats hier uw reactie voor Koffie is voor 'grote mensen'

LEES MEER REACTIES OP DIT ARTIKEL

Reageer:

Om te reageren dient u ingelogd te zijn. Klik hier om in te loggen.

x
x
x