Femke – De iPhone neemt de wereld over!

Femke Sterken (30) is reportageredacteur bij Libelle. Ze woont samen met Reinier in Amsterdam. Femke droomt van een wereld zonder wiskunde.
De iPhone neemt de wereld over. En o wat erger ik me. Terwijl ik er toch heel bewust voor heb gekozen om me niet door deze hype te laten meeslepen, word ik er dagelijks door iPhone-gebruikers in meegetrokken. Ze zijn allemaal zo vreselijk happy met hun gadget dat ze constant (schuivend met hun vingertje) op dat ding zitten te kijken en jou de hele wereld aan apps en foto’s en tweets en weet ik wat niet meer willen laten zien. Beleefd als ik ben, kijk ik, maar ik hoef het gewoon echt niet te weten. Heel fijn dat de iPhone-gebruiker er blij mee is, maar ik wil er niet bij betrokken worden. Dat blijkt echter niet meer te kunnen.
Wat ik vooral zo vreemd vind aan dit hele verhaal is dat niet alleen hippe twintigers zich volledig laten inpakken door de iPhone, maar juist ook veertigers en vijftigers. Je zou toch denken dat zij nog enige gepaste gereserveerdheid ten opzichte van zo’n gadget zouden hebben, maar nee hoor: zonder iPhone is hun leven minder compleet. Soms denk ik zelfs dat iPhone-gebruikers alleen maar willen laten zien dat ze bij de tijd zijn. Zo van: ‘Kijk mij, ik weet wat er speelt!’ Waarom worden wij, mensen met normale mobieltjes, anders de hele tijd geconfronteerd met de iPhone? Ik zwaai mijn muziektelefoon toch ook niet de hele tijd in het gezicht van mijn vrienden en familie?
Begrijp me goed: iPhones prima, maar stop ’m ook eens in je tas en geniet van het moment – in plaats van iedereen te laten zien en weten dat je geniet van het moment.







marg 2010-05-28 20:44:21
Olgashanghai 2010-05-28 12:08:21
valkenoog 2010-05-28 11:45:54
LEES MEER REACTIES OP DIT ARTIKEL
Reageer:
Om te reageren dient u ingelogd te zijn. Klik hier om in te loggen.