LNC | De Meetlat

Wat een ontdekking, ik ben niet abnormaal! Hoe fijn is dat? 96% van de vrouwen doet HET. Elke dag, meestal ’s nachts, als ze wakker worden, sommigen doen het wel 4x op een dag… Wij vrouwen doen het vaker dan mannen. Veel vaker zelfs. En dat ik het doe is nog logischer, omdat moeders het gemiddeld genomen nu eenmaal nog vaker doen!
Dit blijkt allemaal uit een Engels onderzoek naar schuldgevoel bij vrouwen.
Dat ellendige, maar vooral herkenbare schuldgevoel. Het begint met piekeren en malen. En als de gedachtentrein lekker op gang is, dan kan je het ook in je buik voelen. Ik krijg een schuldgevoel van heel veel dingen. Als ik boos ben geweest op de kindjes, als ik mijn oudtante niet gebeld heb met Kerst. Maar ook over onbenulligheden zoals het laten liggen van de was.
Mijn lief heeft hier minder/tot geen last van. Hierin is ook hij normaal, zoals uit dat onderzoek is gebleken. Maar moet je dan daadwerkelijk een man zijn om geen last te hebben van schuldgevoel? Ik hoop het toch niet.
Uit diverse zelfhulpbronnen op internet blijkt dat het makkelijker kan. Ons schuldgevoel is namelijk ontstaan in onze jeugd. Door onze opvoeding. Door straf en beloning hebben we onze normen en waarden bepaald. En hiermee onze eigen meetlat gecreëerd. We zijn geneigd om alles langs die lat te leggen.
Nu is het zaak om te bepalen of die meetlat wel redelijk is. Zijn we wel lief genoeg voor onszelf? Relativeren en ons minder zorgen maken over de mening van anderen. Dat is de sleutel!
Deze perfectionista heeft in de harde praktijk geleerd de lat te verlagen. Ik probeer mijn eigen beste vriendin te zijn. Een vriendin die mij het allerbeste gunt. In die context kan ik tegen mezelf zeggen: “Maak je niet druk, je bent echt goed genoeg!”
Lees ook


internetredactie 2010-12-30 12:24:57
LEES MEER REACTIES OP DIT ARTIKEL
Reageer:
Om te reageren dient u ingelogd te zijn. Klik hier om in te loggen.