Hermien – Boer zoekt vrouw

Wat is dit nu weer, dacht ik jaren geleden, toen de eerste promo’s van Boer zoekt vrouw op tv kwamen. Mijn beide grootvaders waren boeren en ik zag absoluut niets in dit format. Na de eerste uitzendingen hoorde ik alleen maar enthousiaste verhalen over het programma, want wat waren die boeren leuk, authentiek en horkerig. Nederland genoot van boeren alsof ze nog nooit een boer in het wild hadden gezien. Ik begreep er niets van. Natuurlijk heb ik prachtige herinneringen aan de tijd dat mijn grootouders nog op de boerderij woonden. Hutten bouwen met hooibalen, bokkie springen in de stal, zomers mee naar het land en met oom op de tractor rijden. Lekker hobbelen over landweggetjes. Hooitijd, aardappeltijd, zelfs het gieren deerde mij niet. De spetters vlogen om mijn oren en oma ontzegde mij voor het eerst van mijn leven de toegang tot haar keuken. Ik stonk!
Het boerenleven is voor een kind een eldorado, maar voor volwassenen hard werken. Ik kon me absoluut niet voorstellen dat een programma als Boer zoekt vrouw, zoveel kijkers kon trekken. En wat mijn verstand helemaal te boven ging, is dat er zich iedere serie weer zoveel potentiële partners aanmelden. Maar om te oordelen, moet je kijken. Dus deze serie volg ik vanaf het moment dat Yvonne Jaspers met postzakken vol aanmeldingen de boeren bezoekt. Ik maak kennis met de hardwerkende Annemarie, een carrièrevrouw van het platteland, die vergeet dat er ook leven naast het werken bestaat. Boer Richard valt voor uiterlijk, zei hij. Heerlijk eerlijk en ook zo verschrikkelijk. Die wil zo snel mogelijk een bedpartner vinden, denken wij. Ja wij, want manlief kijkt inmiddels mee en wij voorzien alle afleveringen van commentaar. Boer Gijsbert is een leuke jongeman. Dat hij geen vriendin heeft! Afgelopen zondag werd er bij hem op stal een kalfje geboren en hij genoot, zoals een echte boer geniet, van het nieuwe leven op zijn boerderij. Toch voel ik alles kriebelen als ik zijn erf zie. Maak schoon, ook je dieren en geef die handel een lik verf, zou ik hem wel toe willen gillen.
En boer Marcel, tja…. Iedere keer als ik hem zie, komt het beeld van hem in boxer met sokken op mijn netvlies. Ik zie hem nog staan, hangend aan de slaapkamerdeur van zijn dames. De ladykiller! Ach ja en dan boer Frank. Wat een leuke knul. De eerste dag van de logeerpartij gaat hij met de dames de uiers van de geiten insmeren. Niet echt een goede binnenkomer! Intussen is het me duidelijk waar die vijf miljoen mensen naar kijken. Ook ik ben om en kijk iedere week reikhalzend uit naar de volgende aflevering. Ik gun ze allemaal geluk, alleen heb ik een zwak voor Boer Frank. En weet je waarom? Frank heeft, net als ik, een Bernersennenpup in huis en die heet…Benno, het alter ego van mijn Berners in mijn kinderboek(en). Frank kan voor mij niet meer stuk!

hermienstok 2011-02-01 16:13:58
willy1944 2011-02-01 13:55:54
hermienstok 2011-02-01 13:24:43
LEES MEER REACTIES OP DIT ARTIKEL
Reageer:
Om te reageren dient u ingelogd te zijn. Klik hier om in te loggen.