Laatsten van groep 75 dissidenten Cuba vrij

HAVANA – De laatste twee van een groep van 75 Cubaanse dissidenten die in 2003 tot lange celstraffen waren veroordeeld, komen binnenkort vrij. Dat heeft het kantoor van de aartsbisschop in Cuba dinsdag gemeld.
Het gaat om de leraar en politieke activist Félix Navarro, en José Daniel Ferrer, lid van een dissidentenbeweging. Een dochter van Navarro zei dat de vrijlating van haar vader mogelijk woensdag al plaats heeft.
Vorig jaar zomer beloofde de Cubaanse president Raúl Castro na tussenkomst van de Rooms-Katholieke Kerk dat 52 leden van de Groep van 75 zouden vrijkomen. Tussen 2003 en 2010 waren al 23 leden van de groep vrijgekomen.
De meesten van de groep van 75 kwamen na de belofte van Raúl Castro inderdaad op vrije voeten, maar elf dissidenten bleven in de gevangenis, omdat ze na hun vrijlating Cuba niet wilden verlaten.
De afgelopen maanden waren negen van die elf alsnog vrijgelaten.
© ANP
Lees ook



