Witte Huis geeft homevideo’s Bin Laden vrij

WASHINGTON – Op homevideo’s afkomstig uit de schuilplaats van Osama bin Laden is te zien hoe de terreurleider, toen hij nog leefde, het nieuws over hem op de televisie volgde.
De video’s zijn meegenomen door de Navy SEALs die Bin Laden op 2 mei bij een inval in zijn villa doodschoten. Zaterdag werden ze vrijgegeven.
Vijf video’s bieden voor het eerst een kijkje in het leven van Bin Laden achter de metershoge muren van zijn schuilplaats in het Pakistaanse stadje Abbottabad.
Het Witte Huis gebruikt de vrijgegeven beelden ondertussen voor het schetsen van een beeld van de terreurleider.
De beelden, die ook bestaan uit delen van Bin Ladens propagandafilms, tonen een man die geobsedeerd is met zijn eigen imago en de wijze waarop hij door de wereld wordt geportretteerd.
Lees alles over de dood van Bin Laden op onze special
© Novum
Lees ook



