Hermien – Mijn ideale auto

 

‘Waar is mijn autosleutel’, roep ik als ik al op punt sta om te vertrekken. Autosleutel is eigenlijk een compleet verkeerde benaming voor het kaartje waarmee ik mijn auto kan openen en starten. Toegegeven, voor noodgevallen zit er een sleuteltje in verborgen, maar dat is slechts geschikt om de auto te openen. Dankzij de verschrikkelijke vormgeving kan deze autosleutel niet aan mijn sleutelbos en voor ik daaraan gewend was, heb ik ettelijke malen met ofwel de autosleutel of mijn gewone sleutelbos buiten gestaan.

‘Dan had je toch een andere auto moeten kopen’, hoor ik jullie denken. Was het maar zo simpel. Bijzondere omstandigheden dreven mij in dit voertuig.

‘Nog geen twee jaar oud en amper kilometers op de teller. Bovendien is jouw auto al erg oud’, waren de doorslaggevende argumenten van manlief toen wij vanuit de familie dit – in zijn ogen – unieke aanbod kregen.

Met weemoed nam ik afscheid van mijn oude kleine gele toet en nam plaats in een super-de-luxe grijze Sedan. Natuurlijk reed de auto prima, maar wat was die neus lang. Daar moest bij het inparkeren terdege rekening mee worden gehouden. En al die leuke technische snufjes waren ook niet zo aan mij besteed. Cruise control gebruik ik tot op de dag van vandaag niet. Oké, de airco is wel prettig, maar de gele toet had een open dak en dat koelde ook. Bovendien was dat handig met het vervoeren van extra lange dingen, zoals bomen. En die elektrische raamvergrendeling… weet je wat dat kost als dat kapot gaat? Laat mij maar gewoon met een hendeltje het raam opendraaien. Train ik gelijk mijn kipfiletjes.

De grijze sedan begint kuren te vertonen en het wordt tijd voor een nieuwe energiezuinige, maar vooral kleine auto. Alleen waar vind ik de auto die bij mij past?

‘Wat ik wil’, vragen autoverkopers en hun, aanvankelijk verwachtingsvolle, gezichten betrekken al snel als ze mijn wensen horen. Nee, ik wil niet allerlei fijngevoelige elektronica, dat torenhoge reparatiekosten oplevert, als het kapot gaat. Oké, stuurbekrachtiging is prettig, een beetje muziek ook, maar ik hoef geen kek bedieningspaneel met een overdaad aan knopjes en bliepjes.

Mijn ideale auto start altijd, remt goed en is licht te besturen. Voorts is het voorzien van een opvallende kleur, zodat het gemakkelijk terug te vinden is op iedere parkeerplaats. Airco is leuk, maar open dak is ook goed. De kofferbak moet ruimte bieden aan minstens drie boodschappentassen en als het even kan, moet de hond erin kunnen. Kortom, een gewoon autootje in een opvallende kleur met zo min mogelijk tierelantijnen. Dat is toch niet teveel gevraagd? Alleen dat nieuwe volledig geautomatiseerde inparkeersysteem, dat lijkt mij wel wat, maar of ze dat ook in kleine energiezuinige autootjes gaan plaatsen is nog maar de vraag. Gek eigenlijk, want hebben mannen niet altijd iets te zeuren over het slechte inparkeren van vrouwen? Geef ons dan die tool!

 

x

Maartje 44 2011-06-25 16:01:47

Tja Hermien,ik vrees dat je de nieuwe snufjes niet tegen kan houden,al die zaken zitten haast al standaard in elke auto di niet ouder is dan...6a7 jaar?!!
Het hengsel van je tas om de schakelpook draaien en de boodschappentas achterin de kofferbak,das wat veiliger.
Ik kan van binnenuit de deuren vergrendelen in stadsverkeer of onveilig gevoel waar ook,wachten bij een station bijvoorbeeld.
Het handvat van deurklink net de ,,verkeerde,,kant uitklikken en alles zit dicht!
Electrische ramen zijn wel handig bij even doorwaaien met bloedhitte,daarna de airco aan toppie hoor.
Auto gestolen,meid das schrikken en echt akelig lijkt mij...geen papieren in de auto?!!
Ik heb al-les in mn handtas,altijd mee naar binnen.

Zucht nog 3 weken werken en dan vakantie..
Dan weekje foetsie,heeeeeerlijk!!!

Succes met zoeken...van andere auto!

hermienstok 2011-06-24 15:59:48

Starten en zonder overbodige tierelantijnen, die me een vermogen kosten als ze kapot gaan. En daar zijn er tegenwoordig niet zoveel meer van. Electrische ramen vind ik echt overbodig en die centrale deurvergrendeling is ronduit gevaarlijk. Ik wil het liefst iedere deur apart open en dicht doen, want dan kan ik mijn handtas gewoon naast me neerzetten. Veel veiliger. Auto\'s zijn er genoeg, nu nog de juiste vinden. Ik geloof dat ik eerst maar op vakantie ga. Er is al eens een auto van mij gestolen tijdens mijn vakantie...

Maartje 44 2011-06-23 13:44:07

Starten doet elke nieuwe/occassion wel Hermien hahaha!
Maarrrr je had toch een blog-probleem over keuze maken???
Dusss die laatste zin,klopt dat nou wel helemaal?
DAN ist niet moeilijk meid,keuze genoeg in elke garage/showroom!!!

LEES MEER REACTIES OP DIT ARTIKEL

Reageer:

Om te reageren dient u ingelogd te zijn. Klik hier om in te loggen.

x
x
x