Echo van de stilte

 

 

 

 

 

 

 

Deze maand kwam het dan, het lang verwachte boek van de kunstenaar Torcqué uit Litouwen.
Ruim een jaar geleden spoorde hij mij en nog een aantal Nederlandse dichters op via onze gedichten die we op trouw.nl plaatsten en vroeg ons of we samen met een aantal Spaanse en Litouwse dichters aan zijn boek wilden meewerken. Op zijn website mochten we zelf de kunstwerken uitzoeken waarbij we gedichten wilden schrijven.
Ik heb acht gedichten voor het boek geschreven en ze staan er alle acht in. Het was erg leuk om hieraan mee te werken en er ontstond een bijzondere mailwisseling met de kunstenaar.
Hierboven treft u een foto aan van dit boek en hieronder het voorwoord.

"Kunst brengt mensen dichter bij elkaar en maakt de wereld kleiner. Dat wordt ook weer bewezen door het oeuvre van de beeldend kunstenaar Arie C. Torcqué Zaanen, die drie landen met zijn schilderijen verbindt. Geboren in 1941 in Rotterdam, studeerde hij in Nederland grafische design en illustratie, om in Spanje zijn weg als schilder te vinden en vervolgens een nieuw werkterrein te vinden in Litouwen.

Dit boek laat zien dat het niet alleen mogelijk is om gedichten te illustreren aan de hand van schilderkunst, maar ook andersom. De schilderijen van Torcqué worden als het ware van commentaar voorzien door Litouwse, Spaanse en Nederlandse dichters, in hun eigen taal. De schilderijen en gedichten vechten daarbij niet om de meeste aandacht, maar vullen elkaar prachtig aan en vormen een mooie uitdrukking van de bindende kracht van kunst.
Torcqué is niet alleen een kunstenaar, maar ook een ambassadeur van de grote wereld van de verbeeldingskracht.

Met zijn dichterlijke schilderkunst vervagen grenzen en maken we een sprong in het onbekende. Hij laat daarmee zien dat kunst de wereld niet alleen kleiner maakt, maar ook groter.
Ik wens u veel kijk- en leesplezier met dit boek!

Joep Wijnands
Ambassadeur van het Koninkrijk der Nederlanden in de Republiek Litouwen".

Door de lange reis kwam het boek een beetje gedeukt bij de hoeken aan maar de inhoud ziet er heel verzorgd uit.
Het boek telt 168 bladzijden.
Het is getiteld: Echo van de stilte Torcqué
isbn 978-9986-31-318-2

Op 9 september om 17.00 uur wordt in het Cultureel Centrum van Mažeikiai, een stad in het Noorden van Litouwen een Internationaal Kunst en Cultuur festival georganiseerd waar met toneel, dans en muziek het boek "Echo van de stilte" van de Litouwse kunstenaar Torcqué gepresenteerd gaat worden, vergezeld van een tentoonstelling van nieuwe en in het boek geplaatste schilderijen.
Tevens zullen er uit het boek gedichten worden voorgedragen door acteurs en met behulp van opnamen van www.audiogedichten.nl.
Het festival zal een hele week duren met verschillende Litouwse en Buitenlandse groepen ( Polen, Estland en Letland).

De acht gedichten en de daarbij behorende kunstwerken kunt u bekijken op http://cobypoelman.blogspot.com en dan in de rechter kolom Torcqué aanklikken.)

 

x

Coby Poelman-Duisterwinkel 2011-08-04 15:08:09

Dank voor je inlevende reactie Hilbrands!

hilbrands 2011-07-29 11:23:19

Met het eindresultaat mag je met recht trots op zijn, Coby. Daar heb je toch maar mooi jouw bijdrage aan mogen leveren!

internetredactie 2011-07-28 19:38:52

Plaats hier uw reactie voor Echo van de stilte

LEES MEER REACTIES OP DIT ARTIKEL

Reageer:

Om te reageren dient u ingelogd te zijn. Klik hier om in te loggen.

x
x
x