Opgroeien in de bush

Onze kinderen hebben een prachtige jeugd hier in de bush. Ze groeien op in de prachtige natuur hier, in een land waar je vrijwel altijd buiten leeft en op een plaats waar ze veel ruimte hebben om buiten te spelen. Vanaf het moment dat ze konden kruipen was het dagelijkse bad dan ook geen overbodige luxe. Nu ze wat groter zijn kunnen ze heerlijk rondrennen, voetballen, hutten bouwen en over een paar weken is het weer warm genoeg om te gaan zwemmen. Ze vinden het prachtig als ze met papa in het bakkie (pick-up) mee mogen om vuilniszakken naar de dumpster bij de poort te brengen en de oude Landrover is helemaal favoriet. Zo reden we vandaag aan het einde van de middag met het hele gezin in de landrover naar de poort om Nicolus, onze bar- en klusjesman weg te brengen. De kinderen genoten, op de heenweg zagen we al een hele groep giraffen en op de terugweg zagen we ook nog waterbokken en zebra’s. Dennis was helemaal enthousiast, Niels is het al wat meer gewend. Op weg naar school zien we regelmatig dieren en niet zo lang geleden is hij voor het eerst mee geweest op zijn eerste echte gamedrive hier in Balule. We hadden gasten met een meisje van 6 en omdat ik ook weer eens mee ging op de gamedrive zei Steve (de gids) dat Niels ook wel mee kon. Tijdens de gamedrive was hij erg stil maar vorige week hoorde ik hem nog tegen zijn broertje opscheppen dat hij al eens met Steve op gamedrive was geweest. Met school is hij ook al eens op een gamedrive geweest en soms mag hij mee als we de leeuwen dichtbij horen. Terwijl de gasten dan nog wel eens wat nerveus worden als de leeuwen erg dicht bij de open landrover komen, zit Niels heel rustig te kijken. Het zijn echte bush-kinderen die vrijwel altijd op blote voeten lopen en die zich erg bewust zijn van de natuur om hen heen. Zo hebben ze nu al belangstelling voor de maan en sterren en maakt Niels regelmatig zijn eigen “telescoop”. Ook sporen lezen zit er al vroeg in.
Miriam



geera 2011-08-20 19:27:53
Ik heb jaren geleden in Botswana gewoond en gewerkt en ken het gebied waar jij woont wel goed!
Heerlijk zeg die vrijheid en dat leven daar! Wij woonden op een terrein bij een middelbare school en gingen in onze vrije dagen veel de Bush in. Ik heb heimwee als ik aan die tijd terug denk. Een paar jaar geleden naar Namibië geweest was ook geweldig!
Groeten Gera
Amukela 2011-08-20 08:22:27
Wij wonen sinds ruim zeven jaar in het Balule Privé Reservaat vlak bij het Krugerpark in Zuid Afrika. Na een voor onze doen erg koude winter (maar 16 graden en bewolkt overdag brrr) wordt het nu voorjaar en kunnen de korte broeken weer uit de kast.
groetjes uit de bush,
Miriam
geera 2011-08-15 14:37:57
Heerlijk die bush!
Gera
LEES MEER REACTIES OP DIT ARTIKEL
Reageer:
Om te reageren dient u ingelogd te zijn. Klik hier om in te loggen.