Wilders noemt Cohen ‘grote gedoger’

DEN HAAG – De regeringscoalitie van VVD en CDA wordt officieel gedoogd door de PVV, maar dinsdag in het tv-debat (NOS) naar aanleiding van Prinsjesdag leek die rolverdeling veel minder helder.
PVV-voorman Geert Wilders noemde PvdA-leider Job Cohen eigenlijk ‘de grote gedoger’, omdat hij het kabinet aan meerderheden heeft geholpen in Europese- en pensioenkwesties.
Cohen wierp die suggestie verre van zich, maar Wilders wilde zelfs zijn fysieke debatplek inruilen met die van Cohen om zijn woorden te onderstrepen. De PvdA-fractievoorzitter noemde de opstelling van Wilders ”totaal onverantwoordelijk”.
”Hij loopt van alle punten die op dit moment van belang zijn weg”, analyseerde Cohen. ”Het leidt er alleen maar toe dat ons land in een grote crisis terechtkomt als we de heer Wilders op dit punt volgen.”
”Met zo’n gedoogpartner heb je geen oppositie meer nodig”, concludeerde D66-leider Alexander Pechtold na het aanhoren van deze discussie.
Bekijk lezersfoto’s van Prinsjesdag op NUfoto
Bekijk reacties op Twitter via NUlive
Alles over Prinsjesdag in ons nieuwsdossier
© ANP
Lees ook



