Adjunct-directeur Nieuwegein onschuldig

NIEUWEGEIN – Het Openbaar Ministerie in Utrecht vindt dat de adjunct-directeur van het Anna van Rijn College in Nieuwegein onschuldig is en heeft de zaak tegen de man woensdag geseponeerd.
Volgens het OM had de man vorige week niet aangehouden moeten worden.
De adjunct zette een 13-jarige leerling na herhaalde waarschuwingen uit de klas. De vader van de jongen deed aangifte van mishandeling, waarop de politie de docent op school oppakte en in de cel zette.
De korpsleiding van de politie in Utrecht is het met de opvatting van het OM eens, aldus een woordvoerster. De korpsleiding heeft al excuses aangeboden aan de betrokken docent en de schoolleiding.
Ook is de zaak met de agenten die de adjunct-directeur aanhielden, besproken. ”De korpsleiding betreurt de impact die deze situatie heeft op alle betrokkenen”, aldus een verklaring woensdag.
Kraag
Volgens het OM heeft de adjunct-directeur ”de jongen na hem meermalen gesommeerd te hebben de klas te verlaten stevig bij de kraag gepakt en uit de klas gezet”. Daaruit blijkt geen enkel strafbaar handelen en de adjunct is dan ook niet schuldig aan mishandeling, aldus justitie.
Het OM heeft de zaak woensdag met de moeder van de jongen besproken en ook een gesprek gehad met de betrokken docent. De adjunct-directeur gaat waarschijnlijk volgende week weer aan het werk.
De 13-jarige jongen volgde al leerwegondersteunend onderwijs op het Anna van Rijn College, maar heeft meer aandacht nodig. Hij had al vaker problemen op de school in Nieuwegein. Hij gaat volgende week naar een school voor speciaal onderwijs, is dinsdag bekendgemaakt.
Verontwaardiging
Het incident heeft in onderwijsland voor veel beroering en verontwaardiging gezorgd. Minister Marja van Bijsterveldt van Onderwijs schakelde de Inspectie voor het Onderwijs in om de zaak te onderzoeken.
De minister nam dinsdag zelf poolshoogte in Nieuwegein en sprak daar haar verontrusting uit, omdat docenten volgens haar het recht moeten hebben een leerling uit de klas te verwijderen.
Bonden blij
”Het is goed dat deze zaak uit de juridische sfeer is gehaald”, zei een woordvoerder van de Algemene Onderwijsbond (AOb).
Ook CNV Onderwijs is blij met de beslissing. De bond is niet betrokken bij deze specifieke kwestie, maar meer in het algemeen wil de zegsman wel zeggen dat hij hoopt dat ouders in dit soort gevallen naar de school stappen in plaats van naar de politie.
”Het is een slechte zaak dat een ouder aangifte doet zonder eerst te praten op school”, aldus Michel Rog, voorzitter van CNV Onderwijs. ”Ouders en school zijn verantwoordelijk voor de opvoeding. Als zij in een juridisch gevecht komen, is dat slecht voor het kind, de leraren en ook voor de ouders zelf.”
De ouders deden aangifte nadat de adjunct-directeur de 13-jarige leerling in ”zijn kraag had gevat” en op de gang had gezet. De man deed dat nadat de jongen een keer of tien was gevraagd om naar de gang te gaan. Hij moest de klas uit ”om af te koelen” nadat hij had gevochten met een medeleerling.
© ANP
Lees ook



