Lucia 2011

 

Lucia 2011
 
Ieder jaar ,begin december viert men hier in Zweden Lucia.Dit typisch zweedse lichtfeest wordt op of rond de naamdag van Sint Lucia ,13 december, gevierd.
Het Luciafeest is het begin van de kerstperiode.
Bij ons in Los wordt ieder jaar een 15 jarig meisje gekozen om de rol van Lucia
te vertolken.
Het gevolg van Lucia bestaat uit een aantal meisjes in lange witte gewaden met op hun hoofd een kransje en om hun middel een zilveren kerstslinger en jongens tevens
In een wit gewaad met op hun hoofd een witte puntmuts versierd met gouden sterren en in hun handen een goudkleurige ster op een stokje.
Dit gezelschap komt om 6 uur sávonds in een boeren kar ,al zingend door het dorp.
De fakkels die zij in hun handen hebben kun je al van ver aan zien komen.
De kroning van Lucia vindt plaats in de kerk. Lucia ,met een kaarsenkroon op haar hoofd komt gevolgd door de andere kinderen al zingend de kerk binnen. De kroning begint met het omhangen van een ketting door de Lucia van het vorige jaar , vervolgens wordt de kaarsenkroon op haar hoofd aangestoken en alle kaarsjes die de andere meisjes in hun handen hebben. Tijdens dit ritueel worden allerlei jaarlijks terugkomende liedjes gezongen. Ook de jongens treden naar voren om te zingen.
Nadat allemaal sterretjes zijn aangestoken,verlaat Lucia met haar vervolg de kerk en gaat iedereen naar buiten waar nog steeds gezongen wordt.
Dit was nu het 5e jaar dat wij dit meemaakten en ieder jaar is het weer heel byzonder en sfeervol.Alles is aanwezig,sneeuw, overal kaarsjes en een prachtige kerk die oplicht in het donker. Zoonlief deed dit jaar voor de laatste keer mee.
Ik denk toch dat ik volgend jaar naar de Luciaviering ga !
 
ps kijk voor meer foto’s bij "mijn foto’s"
x

internetredactie 2011-12-26 15:07:43

Plaats hier uw reactie voor Lucia 2011

LEES MEER REACTIES OP DIT ARTIKEL

Reageer:

Om te reageren dient u ingelogd te zijn. Klik hier om in te loggen.

x
x
x