Miriam – Nooit meer zagen

Miriam Mars (43) heeft een zoon, Julius (14) en een dochter, Yasmin (21).
Het is vaak koud in de supermarkt, maar vandaag lijkt het nog kouder dan anders. Het is al donker buiten en mijn dochter lijkt niet van plan te zijn om ooit nog contact met me te zoeken. Verkleumd loop ik langs de schappen. Mijn oog valt op een klein jongetje en zijn moeder. Het jongetje haalt een voor een snoepjes, desserts en andere lekkere dingen uit de schappen en zijn moeder schudt alleen maar nee. Zonder stampij te maken legt het mannetje alles terug. Ik glimlach, wat een braaf jongetje.
Als ik bij de kassa sta, staan hij en zijn moeder achter me. Ook hier in België proberen ze je te verleiden tot impulsaankopen, dus hangen er zakjes lekkere nootjes bij de kassa. Het ventje streelt een voor een de verschillende zakjes. Hij zucht diep. En nog eens. Zijn moeder geeft geen sjoege. Dan pakt hij héél voorzichtig een zakje cashewnootjes uit het rekje en houdt deze verwachtingsvol omhoog. Zijn moeder schudt weer nee. “Mama?”, hoor ik hem vragen met een heel lief stemmetje en een zwaar Vlaams accent, “Mama? Toe? Ik beloof u dat ik echt nooit meer ergens om zal gaan zagen” (zagen = zeuren).
Zijn moeder aait hem over zijn ronde bolletje. Het zakje nootjes hangt hij netjes terug. Ik voel dat ik zo in huilen ga uitbarsten en klem mijn tanden op elkaar. Nog even en ik ben alleen. Houd vol zeg ik tegen mezelf. Ik reken af en loop met mijn boodschappentas naar mijn auto. De bladeren op de bijna lege parkeerplaats maken een dansje door een plotselinge windvlaag. Ik stap in en start de motor. “Ik beloof u dat ik nooit meer ergens om zal gaan zagen”, hoor ik mezelf hardop zeggen, terwijl ik naar boven kijk.
Lees ook







Princess83 2011-12-13 18:54:45
Ik hoop dat je je niets aantrekt van mensen als \'warm\' en \'destolp\' die alles beter weten, voor anderen beslissen en pretenderen de waarheid in pacht te hebben.
Het is niet meer dan logisch dat je in columns schrijft over dingen die je bezighouden; dat anderen daar niet tegen kunnen is hun probleem.
Verder wens ik je veel succes met alles. Ik lees je columns graag.
Groet,
N
TillyTop 2011-12-11 15:23:33
mamaruja94 2011-12-11 12:46:27
Na een jaar is het kleinste berichtje voor moeders als wij al een groot geschenk. Twitter, facebook, sms...
LEES MEER REACTIES OP DIT ARTIKEL
Reageer:
Om te reageren dient u ingelogd te zijn. Klik hier om in te loggen.