Opnieuw doden op Tahrirplein Cairo

AMSTERDAM – Confrontaties tussen betogers en veiligheidstroepen op het Tahrirplein in de Egyptische hoofdstad cairo hebben in de nacht van maandag op dinsdag opnieuw leven geeist.
Volgens het Egyptische Ahram Online werden de drie gedood door politietroepen. Persbureau Reuters meldt op gezag van artsen in Cairo dat het dodental sinds de nieuwe opleving van protest tegen de militaire machthebber afgelopen vrijdag op dertien staat.
De onvrede over het feit dat het land nog steeds in de greep van militairen is, ontlaadt zich vooral op het Tahririplein. Het centrale plein in de hoofdstad was begin dit jaar het epicentrum van de massale betogingen die president Mubarak na bijna 30 jaar ten val brachten.
Sinds vrijdag het geweld weer oplaaide zijn behalve de doden bijna 500 gewonden gevallen tijdens acties van ordetroepen. Zeker 180 mensen zijn gearresteerd.
Dossiers: Egypte en Midden-Oosten
© NU.nl
Lees ook


