Dagmar

Dagmar
De Kerstdagen verliepen rustig totdat 2e Kerstdag ,terwijl wij s’nachts in bed lagen, Dagmar over ons land raasde.
In Nederland hebben wij, in de Nijkerkse Arkemheenpolder wonende, toch al heel wat storm en wind meegemaakt ,maar dit was niet te vergelijken.
Het stormde zo hard en er leek geen einde aan te komen.Maandagmorgen toen het licht werd bleek er niet veel meer van mijn kerstverlichting buiten over te zijn.
Ook de staldeuren stonden te klapperen en mijn bloembakken en emmers waren in geen velden of wegen meer te bekennen. De paarden waren gelukkig nog rustig,dus na een paar stenen voor de staldeuren te hebben gelegd ,ben ik eerst maar de hond uit gaan laten. Overal op straat lagen takken die van bomen afgewaaid waren ,maar verder was er niet veel te zien.
Zoonlief kwam later met de mededeling dat er in het bos achter de stal zeker 14 bomen waren omgewaaid.
Op dat moment vonden wij dat de schade behoorlijk was maar onze verbazing nam alleen maar toe ,nadat wij met de auto door het dorp en de nabije omgeving reden.Onze 14 bomen waren niets in vergelijking met de rest..Het is niet te geloven wat Dagmar heeft aangericht.Er liggen zoveel bomen om ,je weet gewoon niet waar je kijken moet.Het ergste is dat er ook veel bomen op huizen en schuren zijn gevallen.
Bij het meer ,hier iets verderop zijn 2 grote bomen bovenop een vakantiehuisje gevallen(dit huisje stond vorig jaar nog te koop).het ziet er zo zielig uit.
Er zitten veel mensen zonder stroom en water en ons hele dorp zit al vanaf de storm
zonder telefoon.Zowel het mobiele als het vaste netwerk ligt eruit en tot overmaat van ramp hebben we nu ook geen internetverbinding meer. Vanmorgen stonden foto’s in de krant vanuit de lucht. Met een helikopter zijn ze bezig de ramp in kaart te brengen.Deze inventarisatie gaat nog zeker een week duren. 10.000 bomen is de eerste prognose.Niemand praat meer over iets anders.
Toen het gisteren weer ging waaien heb ik eerst mijn kerstversiering extra vastgemaakt.Het zal hier nog wel een paar dagen onrustig blijven. Gisteravond viel de stroom al uit maar hadden we nog internet.
Gelukkig hebben wij overal kaarsjes en een goed zaklamp en heerlijke kakelugn’s,
Zweedse tegelkachels.
Op naar het nieuwe jaar!

internetredactie 2012-01-08 16:38:48
LEES MEER REACTIES OP DIT ARTIKEL
Reageer:
Om te reageren dient u ingelogd te zijn. Klik hier om in te loggen.