Marelle – Mijn stoere vader

Schaatskoorts. En stoere mannen van het ijs. De winter houdt Nederland in zijn greep en alles draait om het weerbericht. En om het E-woord. Gaat het dit weekend gebeuren? Waarschijnlijk niet.

De ijsdiktes houden iedereen bezig. Er wordt gesproken over ijstransplantaties. Het leger wordt ingezet om de baan sneeuwvrij te krijgen. Rayonhoofden zijn de belangrijkste mannen in Nederland. Veel rondkijken, veel meten, veel vergaderen. Dan de deceptie tijdens de persconferentie: er komt voorlopig nog geen Elfstedentocht. Maar wel zijn er prachtige beelden van schaatsers. En er wordt vol lof gesproken over de stoere mannen die de Tocht der Tochten ooit hebben volbracht.

Mijn vader is een van die stoere mannen. Jarenlang was hij lid van de Elfstedentocht-vereniging. En steeds ging de tocht niet door. Die jaren reisde hij af naar Noorwegen, Zweden of Zwitserland om daar een alternatieve Elfstedentocht te rijden. Na afloop liet mijn vader foto’s te zien. Muts op zijn hoofd. IJspegels in zijn baard. Bikkelend over slecht ijs en kranten onder zijn kleding tegen de ijzige wind. Stoer!

Eén keer heeft hij de kans gehad de echte Elfstedentocht mee te rijden. Het jaar ben ik vergeten, zijn gezicht toen hij zijn ervaringen vertelde niet. Wat een happening was dat. Nu is mijn vader vijfentachtig jaar. Hij heeft zijn lidmaatschap opgezegd. ‘De jongeren moeten ook een kans krijgen’, zei hij. Wel staat hij nog steeds op de schaats. En hij houdt zijn conditie op peil door elke week te badmintonnen met knapen die jonger zijn dan zijn zoons. Ik vind mijn vader stoer. Kennen jullie meer van dit soort stoere mannen?

Wil je meer weten over thrillerschrijfster Marelle Boersma? Neem dan een kijkje op haar website. Marelle twittert ook, volg haar!

 

 

x

marelle 2012-02-10 16:01:25

@Mambott Marcia, wat mooi dat je ook zo trots bent op je vader. De meest barre tocht was die van 1963. Dus petje af!
Ik besef dat ik een bevoorrecht mens ben dat mijn vader nog leeft. En dat hij nog zo goed gezond is. Mooi, die stoere mannen!

mambott 2012-02-10 15:27:09

Ook ik vind mijn vader een hele stoere man. Helaas is hij jaren geleden overleden, maar hij heeft in 1942 en in 1963 de Elfstedentocht gereden. Ik was van de week ook in de ban van de Elfstedentocht en heb voor de sfeer zijn stempelkaart en kruisje weer opgezocht, die nu bij ons in de kast prijken. Vooral zijn kleinkinderen vinden dit prachtig en als ik dan beelden uit die tijd zie, vind ik het een hele prestatie met de middelen en kleding die ze toen hadden. Ik had nu graag nog wat verhalen uit die tijd gehoord, maar helaas zit dat er niet meer in. Ben wel een heel trotse dochter!

Marcia Wiersma
Leeuwarden

internetredactie 2012-02-10 09:17:57

Plaats hier uw reactie voor Marelle ? Mijn stoere vader

LEES MEER REACTIES OP DIT ARTIKEL

Reageer:

Om te reageren dient u ingelogd te zijn. Klik hier om in te loggen.

x
x
x