Rabarbertaart

Verse rabarber is alleen in de zomer verkrijgbaar. Maar in de winter kun je heel goed een potje rabarbercompote gebruiken.

Ingrediënten
Voor de bodem
zout
1 ei
100 gram boter
25 gram basterdsuiker
225 gram bloem
2 eetlepels ijskoud water

Vulling
750 gram rabarber (in de winter: een potje rabarbercompote)
75 gram basterdsuiker

Bereidingswijze
Doe de bloem, snufje zout, suiker, klontjes boter en eidooier in de keukenmachine met deeghaak. Mix enkele seconden en giet er enkele eetlepels ijskoud water bij. Doe dit enkele seconden tot er een deegbal ontstaat. Haal het deeg uit de machine, kneed het zeer kort tot een bal en laat het verpakt in de koelkast een half uur rusten.

Verwarm ondertussen de oven voor op 190°C.

Was de rabarber, snij de uiteinden eraf en trek de buitenste velletjes eraf. Snij de stengels in stukjes.

Vet een taartvorm van ± 28 cm doorsnee in met boter en bestuif vervolgens met bloem. Rol het deeg uit tot een ronde lap die iets groter is dan de bodem van de bakvorm. Bekleed de vorm met het deeg, leg er de stukjes rabarber op en bestrooi met de suiker. Bak de taart in 40 minuten in het midden van de oven gaar en goudbruin.

x

internetredactie 2012-02-03 08:01:05

Plaats hier uw reactie voor Rabarbertaart

LEES MEER REACTIES OP DIT ARTIKEL

Reageer:

Om te reageren dient u ingelogd te zijn. Klik hier om in te loggen.

x
x
x