Ouders medeverantwoordelijk voor dodelijk ongeval 17-jarige zoon
Een absoluut drama. De 17-jarige Jordy uit het Belgische Wervik was dol op autorijden, ook al had hij zijn rijbewijs nog niet. Hij leende op een dag de auto van zijn vriend, Niels, om eens flink te gaan scheuren door de buurt. Maar dat had nooit mogen gebeuren.
Jordy reed op een kleine weg op een gegeven moment 90 kilometer per uur. En dat terwijl hij 4 vrienden in de auto had zitten. De jongens deden het wel vaker: met een hoge snelheid over kleine wegen rondrijden.
Verschrikkelijk
Maar dit keer ging het mis. Jordy knalde tegen een paal aan en de auto sloeg over de kop. Jordy en 3 van zijn vrienden overleefden de harde klap. De eigenaar van de auto, die zijn sleutels had uitgeleend aan Jordy, Niels, overleed ter plaatse.
Opletten
Omdat Jordy pas 17 jaar was toen hij het dodelijke ongeluk veroorzaakte, verklaarde de rechter ook zijn moeder en vader aansprakelijk voor de gevolgen van zijn rijgedrag. Volgens de rechter hadden zijn ouders beter op hem moeten letten en hadden zij moeten weten dat hij regelmatig in auto's stapt zonder dat hij dat wettelijk gezien mag. Waarschijnlijk moeten de ouders eveneens een schadevergoeding betalen. Hoe groot deze vergoeding is, is nog niet bekend. De zaak wordt pas begin volgend jaar verder behandeld.
Straf
Jordy is veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf van 12 maanden en een boete van 1.200 euro. Bovendien is hem een rijverbod van 2 jaar opgelegd op waarvan de helft voorwaardelijk. Hij moet ook al zijn examens opnieuw afleggen en medische en psychologische tests ondergaan als hij opnieuw achter het stuur wil kruipen. Deze straf vind de rechter gepaster dan de werkstraf waar in eerste instantie om werd gevraagd.
LEES OOK:
- Dit is wanneer vrouwen het meest zin hebben in sex
- Dankzij deze nieuwe haartrend hoef je je kleur niet bij te houden
- Zo doet een verbrande tong binnen 10 seconden geen pijn meer
De leukste artikelen van Libelle Daily in je mailbox ontvangen? Meld je nu aan op Libelle.nl/nieuwsbrief.
BEKIJK OOK DEZE VIDEO: Gerdien overleefde een blikseminslag.
Bron: Nieuwsblad. Beeld: iStock