Waarom iedereen het over dit ‘spuuglelijke schilderij’ van Erica Terpstra heeft
Niet echt een compliment voor de maker van het kunstwerk - maar er wordt wél veel over 'De Erica' gepraat.
Op social media heeft iedereen het over het schilderij dat kunstenaar Robin Seur maakte van oud-VVD politica Erica Terpstra. Sommigen zijn niet mild en noemen het 'spuuglelijk'. De officiële naam is 'Een Architectuur van de Ziel', maar men noemt het vaker 'De Erica'.
Geld
Het kunstwerk werd in 2011 gekocht door een stel voor 1800 euro, maar zij willen er nu vanaf, vanwege financiële problemen. Het Groningse veilinghuis Klinkhamer zoekt nu geïnteresseerde kopers. ,,Ik vrees dat dit krankzinnige, oerlelijke schilderij weinig gaat opbrengen", aldus Klinkhamer-baas Stephan Veenstra. Hij zou 'm zelf ook niet zo snel ophangen in zijn huis, zo laat hij weten.
Veilen
De voormalig zwemkampioene mocht jaren geleden kiezen tussen meerdere doeken. Ze liet deze toen aan zich voorbijgaan. Veenstra snapt dat wel: "Met alle respect voor de maker... het is natuurlijk te afschuwelijk en absurd voor woorden. Al die idiote symbolen. Ik kan we goed voorstellen dat Erica Terpstra het destijds niet koos. Ik noem het maar een verbazingwekkende, hilarische mis van allerlei kunststijlen. Een maf mengelmoesje van Bollywood en surrealisme. Leuk bedacht, maar dit is wel heel erg in your face.'' Het schilderij zal geveild worden met een startprijs van 100 euro.
— (@sonja_vink) 29 juli 2017
Iedere dag (gratis!) de best gelezen berichten van Libelle Daily in je mailbox? Meld je aan voor de Daily Update!
Bron: AD. Beeld: ANP