PREMIUMkoninklijke kiekjes
Heerlijk nostalgisch: prinses Amalia, Alexia en Ariane oog in oog met de Sint
Elke week duiken we in de royal archieven voor koninklijke kiekjes met een goed verhaal. Deze week: Sinterklaas met de Oranjes.
Ze mogen inmiddels bijna 19, 17 en 15 zijn en niet meer reikhalzend uitkijken naar 5 december, nog maar tien jaar geleden waren onze prinsessen Amalia, Alexia en Ariane nog helemaal vól van Sinterklaas. Jaar in jaar uit stonden ze klaar voor de intocht in Wassenaar en Scheveningen. Heerlijk gewoon, samen met papa en mama tussen de meute, compleet met pietenmuts en zakje pepernoten.
Wilhelmina in het pak
Het mag met recht een Oranje-traditie heten, want koningin Juliana en prins Bernhard gingen vroeger al met hun meiden Beatrix, Margriet, Irene en Christina naar de intocht in Amsterdam en op Soestdijk werd pakjesavond ook groots gevierd, naar verluidt zelfs een paar keer met oma Wilhelmina in het pak. Willem-Alexander en zijn broers Friso en Constantijn sloegen de intocht toen zij klein waren trouwens ook nooit over.
Al kregen we vanuit Drakensteyn nooit zulke olijke Sinterklaasbeelden te zien als die van Amalia en haar zussen in de documentaire Máxima, portret van een prinses. De NPO mocht in 2011 langs op de Eikenhorst in de decembermaand, en daar bleek het er al net zo wild aan toe te gaan als in veel andere huishoudens.
Liedjes zingen op school
En dan was er natuurlijk de Bloemcampschool, die alle drie de prinsessen bezochten in Wassenaar en waar ze het betere liedjes zingen leerden. Jaap Stok mocht daar jarenlang de Sint-honneurs waarnemen.
Toen hij in 2017 met pensioen ging vertelde hij aan de Provinciale Zeeuwse Courant: “Mijn dochter woont in Spanje en had een lied van Mercedes Sosa ingestudeerd. Direct na afloop stak Amalia haar vingertje op: ‘Sinterklaas, wij zingen ook Spaanse liedjes thuis!’ Ze mocht even op mijn knie komen zitten om een liedje te zingen.”
Amalia links op de knie, Máxima rechts
Hij vervolgt: “‘Maar mijn mamma kan nog veel beter Spaanse liedjes zingen!’, riep ze. Ik zei nog, heel ratachtig: ‘Dat kán, maar is ze er wel?’ Ze wees. Ja hoor, mammie ook maar naar voren. Amalia links op de knie, Máxima rechts. En ze zongen allebei een Spaans liedje voor Sinterklaas.”
Alles voor de Sint. Willem-Alexander en Máxima zullen het heerlijk vinden dat ze niet meer naar de intocht hoeven. Maar ook zij moeten toch smelten van deze plaatjes.