PREMIUMbbq-recept

Aardappelspiezen met kruidenzout

null Beeld Saskia van Osnabrugge
Beeld Saskia van Osnabrugge

Zo’n gerechtje dat iedereen lekker vindt, deze spiezen met aardappeltjes en kruidenzout.

Yvette van BovenSaskia van Osnabrugge

Voor 12 stuks

• 1 kg vastkokende kleine aardappeltjes, in de schil (bijv. primeurs)
• houten satéprikkers, in water geweekt
•wat olijfolie

Voor het strooizout
• de naalden van 3-4 takjes rozemarijn
• 5 el grof zeezout

Bereidingstijd: 25 min. Kcal: 150 p.st.

Was de aardappels goed, halveer ze en kook in 10 min. bijna gaar. Laat ze wat afkoelen, rijg ze aan de ­satéprikkers en kwast ze in met wat ­olijfolie. Gril ze dan verder op de barbecue of boven een open vuurtje, tot ze goudbruin en knapperig zijn. Maal het zout met de rozemarijn in een vijzel of hakmolentje tot mooi groen zout. Bestrooi de aardappelspiezen met het mengsel en serveer ze direct.

Styling: Nanouk Souren-van Ramshorst | Foodstyling: Ajda Mehmet | Productie en receptuur: Studio Van Boven | Assistent Yvette: Charlot van Scheijen | M.m.v.: Zara Home, mudinmay.com, groenenakker.nl

Op alle verhalen van Libelle rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven. Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@libelle.nl.
© 2023 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden