PREMIUMRecept
Vijfkruiden-kool met noedels & cashewsaus
De buitenkant van de kool krijgt een subtiel kruidig smaakje door de Chinese five spice. Pof tot de kool helemaal zacht is met nog een beetje beet vanbinnen.
Voor 4 personen
• 1 el olijf- of zonnebloemolie
• 1 tl Chinees vijfkruidenpoeder
• 1 spitskool
• 300 g sobanoedels (andere soort mag ook, zelfs volkorenspaghetti kan)
• 2 grote el geroosterd sesamzaad
• chilivlokken, naar smaak
Cashewsaus
• 100 g cashewnoten, ten minste 20 min. geweekt in heet water (of een nachtje) of gebruik 100 gram cashewnotenpasta
• 8 el kokend water
• 3 el lichte sojasaus
• 1 teen knoflook, fijngeraspt
• 2 limoenen, sap en rasp
Bereidingstijd: 50 min. Kcal.: 520 p.p.
Verwarm de oven voor op 200 °C. Meng de olie met het vijfkruidenpoeder en smeer de spitskool ermee in. Verpak in aluminiumfolie en leg op een bakplaat. Rooster de kool 45 tot 55 min. helemaal zacht (afhankelijk van de grootte). Snijd vervolgens in de lengte in 8 parten en laat afkoelen. Pureer de cashewnoten met het water, de sojasaus, knoflook en limoen tot een lopende dressing. Er mogen best nog wat stukjes in zitten, dat is lekker. Voeg eventueel extra water toe. Bereid de noedels volgens de aanwijzingen op de verpakking en schep deze door de helft van de cashewdressing. Verdeel over 4 kommen. Leg op elke kom 2 parten spitskool en besprenkel met de rest van de dressing. Top af met sesamzaad en chilivlokken naar smaak.
Styling: Annemieke Paarlberg | Foodstyling: Ajda Mehmet | Productie en receptuur: Studio Van Boven | Assistent Yvette: Charlot van Scheijen