Zoete trek? Deze vanillecake is makkelijk, snel én heel erg lekker
Het belooft een strenge winter te worden. Om de kou eenvoudig het hoofd te kunnen bieden, hebben we dit recept voor je. Met het bescheiden spekrandje dat je ermee creëert kun je jezelf warm(er) houden. En nu zonder gekkigheid: hij is gewoon om je vingers bij af te likken. Vooral daarom zou je ‘m moeten bakken.
Midzomer was de behoefte aan cake er nog niet zo. Te midden van al die hittegolven waren we vooral druk bezig onze eigen verkoelende ijsjes te maken. Plus, maakten we ze niet voor onszelf, dan wel voor ons huisdier. Maar de tijden zijn veranderd; we zien dikke regendruppels langs onze ramen naar beneden biggelen en binnen is het opnieuw bankdekentjesweer. En wat is er op een herfstachtige zondagmiddag lekkerder dan een cake bakken? Helemaal niets.
Dit heb je nodig:
-4 pakken puddingpoeder
-4 eieren
- 175 g suiker
-200 ml zonnebloemolie
-1 thl bakpoeder
-poedersuiker
Dit doe je ermee:
1.Verwarm de oven voor op 180 graden. Let op: gebruik de stand waarbij de warmte zowel van boven als van onder komt.
2.Pak een kommetje. Met een mixer klop je daarin de eieren en de suiker op de hoogste stand tot een luchtig mengsel.
3.Meng vervolgens de zonnebloemolie door het fluffy ‘beslag’ uit stap 2.
4.Als laatste voeg je de pudding- en bakpoeder toe. Roer goed door.
5. Bekleed een springvorm (rond of langwerpig – wat je wilt) met bakpapier.
6.Schep het beslag in de springvorm.
7.Bak de cake 25 tot 30 minuten.
8.Laat je creatie 45 tot 60 minuten afkoelen.
9.Bestrooi – rijkelijk! – met poedersuiker.
Geniet ervan!
Hoera, Libelle is genomineerd voor Website van het jaar. Winnen kan alleen met jouw hulp! Vind jij Libelle ook zo fijn? Stem dan snel. Je maakt dan ook nog eens kans op hele mooie prijzen.
Bron: Freundin