Borrelplank met tapas Beeld Getty Images
Borrelplank met tapasBeeld Getty Images

Dat scheelt

Feestje? Met deze budget borrelplank bespaar je 40% geld uit

Borrelen, we zijn er gek op. Helemaal op de vrijdagmiddag of in het weekend. Maar een kaasje hier en een worstje daar kan al gauw in de papieren lopen. Stoppen met borrelen hoeft gelukkig niet, je moet voor een budget borrelplank gewoon opletten met wat en vooral hóe je het koopt.

Demi SchoenmakersGetty Images

We geven je een paar handige tips voor de budget borrelplank.

Kleine hapjes uit plastic bakjes

De keuringsdienst van waarde vroeg zich af hoeveel het nu scheelt als je een tapasplank mét of zonder de welbekende plastic bakjes van de supermarkt vult en stelde twee goedgevulde digitale borrelplanken samen. Iedereen vult de borrelplank met andere lekkernijen, maar je snapt het principe. Wanneer je enkel plastic bakjes met tapas koopt, ben je een stuk duurder uit. Je betaalt dan ongeveer:

  • Goudse kaas (jong belegen, 48+) kost omgerekend € 14,29 per kilo.
  • Grillworst kost omgerekend € 13,33 per kilo.
  • Spaanse fuet kost omgerekend € 27,77 per kilo.
  • Gelderse gekookte worst kost omgerekend € 13,33 per kilo.
  • Leverworst kost omgerekend € 13,33 per kilo.
  • Serranoham kost omgerekend € 38,46 per kilo.
  • Cervelaat kost omgerekend € 20 per kilo.

Voor deze (grote!) borrelplank op basis van tapas uit bakjes van de supermarkt betaal je € 140,51 per kilo. Dat is best prijzig, vind je niet? Wat denk je dat je kwijt bent als je de plank zelf samenstelt en de tapas los koopt?

Een borrelplank zonder die plastic bakjes

Naast dat al dat plastic niet goed is voor het milieu, scheelt het ook veel geld om de tapas los te kopen. Kijk maar:

  • Jong belegen Goudse kaas (48+) kost € 12,59 per kilo
  • Grillworst kost € 15 per kilo.
  • Spaanse fuet kost € 16,81 per kilo.
  • Gelderse gekookte worst kost € 9,29 per kilo.
  • Leverworst kost € 5,38 per kilo.
  • Serranoham kost € 25,90 per kilo.
  • Cervelaatworst kost € 15,07 per kilo.

De budget borrelplank waarbij je alles zelf snijdt kost € 100,04. Dat houdt in dat je voor de tapasbakjes van de supermarkt zo’n 40% meer betaalt. Zonde, want het enige voordeel is dat je het zelf niet meer hoeft te snijden. Maar dat is in principe een kleine moeite.

Prijzen vergelijken

Om voor een tapasplank kilo’s worst en kaas te kopen, is natuurlijk wel een beetje overdreven. Ook al koop je minder, het percentage blijft gelijk. Vooral Spaanse fuet, serranoham en leverworst kun je beter los kopen. Opvallend is dat grillworst juist goedkoper is als je het in een bakje koopt.

Budget borrelplank opvullen

Je kunt je budget borrelplank opvullen met wat stokbrood en salades. Deze salades hoeven helemaal niet duur te zijn. Schaam je je voor de huismerken? Schep ze in schaaltjes, niemand die het ziet. En wedden dat niemand het proeft? Om de borrelplank wat op te vullen kun je wat volkoren crackertjes, komkommer en worteltjes toevoegen. Dit is over het algemeen redelijk goedkoop, het vult goed en zo krijg je toch nog wat vitamines binnen.

Nog wat inspiratie nodig? Dezé carpacciowraps zijn licht, lekker en ideaal voor bij de borrel:

Bron: Keuringsdienst van waarde, Porte Renee

Op alle verhalen van Libelle rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven. Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@libelle.nl.
© 2022 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden