De man en zijn hobby

“Moet je kijken wat ik op marktplaats gevonden heb!”
Als ik niet direct reageer (ik ben een tosti aan het maken en probeer nét een diepzinnige gedachte met betrekking het vetpercentage in belegen kaas te onderdrukken) sléurt Paul me gewoon naar de computer. “Dit is écht leuk!” roept hij enthousiast. Hij kan niet wáchten om me voor te stellen zijn nieuwe hobby.
Paul heeft vaak een nieuwe hobby. Paul vindt hobby’s leuk. Vooral als ze gevaarlijk zijn (motorrijden, bomen neerhalen met kettingzaag). Of geldverslindend (radiografisch bestuurbare apparaten). Of wanneer ze lawaai maken (flipperkasten). Paul adopteert om de zoveel tijd een nieuwe hobby. En aangezien hij al een tijdje droog stond, werd het wel weer eens tijd.
Ik richt mijn blik op het scherm. Onmiddellijk realiseer ik me dat ik een nieuwe hobbycategorie zal moeten aanmaken. Naast gevaarlijke, geldverslindende én lawaaierige, hebben we nu blijkbaar ook onbegrijpelijke hobby’s. “En?” Hij kijkt me verwachtingsvol aan. “Leuk!” zeg ik, zo enthousiast mogelijk. “Wat is het?”
Het blijkt een miniatuur stoommachientje te zijn. Iets met een tankje, een V-snaar en kleine gereedschapjes. (“Zie je dit, dit is een zaagje, dat wordt door de warmte aangedreven!”) “Ech leuk joh!” aldus de machinist-in-spee. “Dit is sentiment. En het is nog leerzaam ook. Kan ik Lizzy uitleggen hoe een stoomlocomotief werkt.” Juist. Ik frons mijn wenkbrauwen. “Die zit net vier dagen op de kleuterschool hoor,” probeer ik nog. “Niet op de T.U.!”
Maar hij hoort me al niet meer. Hij belt de adverteerder.
“Wanneer kan ik langskomen?”
Eerder verschenen op VrouwOnline