Deze bekende gezichten presenteerden ooit het 'Jeugdjournaal'

Dinsdag 5 januari is het precies veertig jaar geleden dat het eerste Jeugdjournaal werd uitgezonden op televisie. In de loop der jaren werd het journaal gepresenteerd door voor ons inmiddels bekende gezichten.
Veertig jaar geleden begon het Jeugdjournaal met een paar uitzendingen van een paar minuten per week, maar inmiddels is het journaal dagelijks om kwart voor negen ’s ochtends en kwart voor zeven ’s avonds te zien, met ’s avonds een lange uitzending van twintig minuten. In een interview met het AD vertelt de eindredacteur van het programma: “Het is typisch Jeugdjournaal om bij ellendig nieuws ook te zoeken naar positieve dingen. Na een aardbeving is het fijn om te vertellen dat er veel geld wordt gestort en mensen in het ziekenhuis worden verzorgd. Bij een gewoon journaal sneeuwt dat snel onder, bij ons is dat ingebakken.”
Presentatoren Jeugdjournaal
In de afgelopen veertig jaar heeft het Jeugdjournaal verschillende presentatoren gehad. Een aantal van die presentatoren zien we nog steeds veel op televisie, maar dat ook zij ooit het Jeugdjournaal presenteerden is misschien een beetje weggezakt:
Marga van Praag
Harmen Siezen
Een filmpje van twintig jaar geleden vind je hier.
Robert ten Brink
Brecht van Hulten
Winfried Baijens
Benieuw hoe hij er in 2003 uitzag? Dat zie je hier.
Pepijn Crone
Roos Moggré
Welmoed Sijtsma
De beste berichten van Libelle in je mailbox ontvangen? Meld je nu aan voor de nieuwsbrief!
lees ook
Beeld: ANP