De rechtbank heeft besloten: man die Amalia bedreigde krijgt psychisch onderzoek

Donderdag vond een pro forma-zitting plaats met de 31-jarige Wouter G. Hij moest voor de rechter verschijnen nadat hij in januari prinses Amalia bedreigde.
De rechter heeft nu bepaald dat Wouter G. voor 20 oktober psychisch moet worden onderzocht. Dit gebeurt in het Pieter Baan Centrum. Op basis van dit onderzoek moet worden bepaald of hij ontoerekeningsvatbaar is. Hiermee wordt het voorarrest van Wouter G. verlengd. Hij komt op 20 oktober opnieuw voor en dan zal zijn straf bepaald worden.
Agressieve berichten naar prinses Amalia
Wouter G. heeft volgens het Openbaar Ministerie tussen 9 en 14 januari berichten gestuurd naar prinses Amalia via Instagram. Deze berichten zouden een agressieve en soms seksuele toon hebben gehad. Hij bedreigde de prinses door te zeggen dat hij naar haar school zou komen en haar zou opzoeken op Koningsdag. Daarnaast zei hij dat hij aan het sparen was voor een pistool en dat hij van plan was om vanuit het riool iemand neer te schieten.
Schoolvriend
Naast prinses Amalia ontving ook een goede vriend van haar berichten van Wouter G. Volgens het Openbaar Ministerie stuurde Wouter G. de schoolgenoot berichten met daarin het dreigement hem te vermoorden. Ook aan de prinses liet Wouter G. weten dat hij het op haar schoolvriend gemunt had.
Prinses Amalia heeft een bijzonder vakantiebaantje:
De beste berichten van Libelle in je mailbox ontvangen? Meld je aan voor onze nieuwsbrief.
lees ook
Bron: Shownieuws. Beeld: Brunopress