Zieke Melissa (24) in 'Jinek': “Mijn moeder zien lachen als we een spelletje spelen. Dat is geluk”

In enkele seconden stond het leven van de 24-jarige Melissa Kremer uit Hoorn totaal op z’n kop. Vorig jaar maart kreeg ze te horen dat ze opnieuw leukemie had en dit keer niet meer zou genezen. Met haar succesvolle blog, Instagram-account én boek wil ze iedereen duidelijk maken om van de ‘lichtpuntjes’ in het leven te genieten.
Ze schoof donderdagavond bij Eva Jinek aan tafel om te vertellen over haar proces. “Ik wil mijn verhaal delen om te inspireren”, zegt Melissa. “Hoe eng en zwaar het ook is, er zijn altijd nog kleine lichtpuntjes. Ik probeer nog steeds mijn geluksmomentjes te pakken.”
Een boek
De jonge Melissa kwam afgelopen week meerdere keren in het nieuws. Onder andere vanwege het prachtige eerbetoon van de politie. Ook haar blog en Instagram is populair waarop ze schrijft over haar leven met leukemie. “Ik wil niet anders gezien worden omdat ik doodga. Ik ben niet kanker, ik ben Melissa. Dat deel ik ook rauw op Instagram, echt mezelf.”
Verpleegkunde-opleiding
Kwaad bloed, zoals ze het noemt, kreeg ze voor het eerst in 2015. Toen dacht ze na een jaar genezen te zijn. “Ik dacht: oké, wat gaan we doen na dit? Na de chemo? We gaan weer studeren, we gaan weer verpleegkunde doen”, vertelt Melissa. Maar dit keer is het anders, dit keer wordt ze niet beter. “Nu ben ik bezig met gesprekken met de uitvaartondernemer. Die is vanochtend nog bij me langs geweest. Nu ben ik bezig met het uitzoeken van m’n urn, het zorgen dat ik m’n moeder en m’n broertje goed achterlaat.”
Jinek vraagt aan de positieve Melissa of ze de lichtpuntjes waar ze over sprak anders beleeft nu ze ziek is. Ze reageert: “Vroeger was een spelletje doen gewoon normaal. Nu zetten we een muziekje op en maken we er een momentje van. Als ik mijn moeder zie lachen als we een spelletje spelen, dat is puur geluk.”
Zullen we allemaal ophouden met zeuren?!. Een lief, 24 jarig meisje gaat dood aan kanker. En leert ons waar het om gaat. Kleine dingen. Wij kunnen na vaccinatie weer verder. Zij niet. #jinek #melissa 💔😢
— 0701Evelyn (@0701Evelyn) January 22, 2021
Tjee, kunnen velen een voorbeeld nemen aan je Melissa Kramer! #jinek Mensen klagen, steunen, kreunen over van alles en nog wat… Maar zo zie je maar weer, denk ook eens aan een ander, als het weer eens tegenzit! #respect en #geniet! 🍃🌺❣️
— Peter Galant (@PeterGalant1) January 21, 2021
Lieve Melissa, alleen maar liefde en respect ❤️ #jinek
— Patricia (@icandothisshiit) January 21, 2021
Wat ben je een bijzonder mens Melissa “mijn kwaad bloed” ⭐. Zo mooi dat jij iedere keer weer lichtpuntjes ziet #jinek
— Danielle Baetsen (@robisa1) January 21, 2021
Heel veel bewondering en respect voor Melissa. #mijnkwaadbloed ❤ #jinekhttps://t.co/mpcp658lk7
— Sarah Alsalhawi (@SarahAlsalhawi) January 21, 2021
Mijn kwaadbloed
Afgelopen week kondigde Melissa op Instagram aan dat haar levensdroom uitkomt: al haar belevenissen worden gebundeld in een boek, dat nog voor het is gedrukt al ongekend populair is. Er moet nog één hoofdstuk geschreven worden, maar in de voorverkoop zijn er binnen een halve dag al meer dan 10.000 exemplaren besteld. “Het is onwerkelijk”, zegt Melissa glunderend tegen Jinek.
Het boek is nog online te bestellen. 50 procent van de opbrengst gaat naar het onderzoek naar Hematologie.
De beste berichten van Libelle in je mailbox ontvangen? Meld je nu aan voor de nieuwsbrief!
lees ook
Bron & beeld: Jinek