Ongelofelijk: prins Charles ontvangt héél bijzondere briefpost

Het is niet verrassend dat een prins, prinses, koning of koningin weleens post krijgt van een bewonderaar. Maar het is wel bijzonder als dit een brief betreft die tien jaar geleden gepost is. Het overkwam de 71-jarige prins Charles, zo maakte zijn kantoor Clarence House zaterdag bekend.
Op Twitter wordt het bijzondere voorval tot in detail met de buitenwereld gedeeld.
Brief met een verhaal
De brief die voor prins Charles bestemd was, werd al op 29 augustus 2010 verstuurd. Het was zaterdag dus precies tien jaar geleden dat het poststuk verzonden werd. Maar hoe kan het dat het er zo lang over heeft gedaan om het Britse koningshuis te bereiken? Dit kwam omdat de kaart niet met de post, maar met een houten ‘minipostboot’ verzonden werd.
Verzonden per boot
Deze boot werd te water gelaten op het verlaten Schotse eiland St Kilda, maar bereikte zijn bestemming nooit. Pas deze zomer werd de kaart voor prins Charles gevonden, op 1700 kilometer verder gevonden op het Noorse Andøya. Dit is het meest noordelijke eiland van de Vesterålen-archipel, ongeveer 300 kilometer binnen de poolcirkel.
Verkeerde wind
Het posten van de brief was een gokje, want alleen bij de juiste noordwestenwind was de kans groot dat deze werd gevonden aan de westkust van Schotland. Maar het kon ook dat de boot aanspoelde in Noorwegen, zoals is nu gebeurd. Het koningshuis deelde de bijzonder post nu pas aangezien het zaterdag ook nog eens precies 90 jaar geleden dat handjevol bewoners van het ruige, onherbergzame St. Kilda hun eilandengroep voorgoed verliet en vrijwillig verhuisde naar het Schotse vasteland. Hiermee kwam een eind aan een bewoning van duizenden jaren.
Afzender
En de kaart? Die was afkomstig van deze vroegere bewoners, voor prins Charles. Hij bezocht de eilanden namelijk in 1971 samen met zijn moeder, koningin Elizabeth. Hieronder kun je het uitgebreide Twitterverslag van het koningshuis lezen.
Today marks the 90th anniversary of the evacuation of St Kilda, which ended almost 4,000 years of human occupation.
Residents of the archipelago survived in the harsh environment by catching seabirds for food, feathers and oil, farming crops and raising livestock. pic.twitter.com/UmyehSnYmf
— The Prince of Wales and The Duchess of Cornwall (@ClarenceHouse) August 29, 2020
Benieuwd hoe het nieuwe optrekje van prins Harry en Meghan Markle eruit ziet? Onderstaande video geeft je een klein inkijkje in de koninklijke woning:De beste berichten van Libelle in je mailbox ontvangen? Meld je nu aan voor de nieuwsbrief!
lees ook
Bron: Blauw Bloed. Beeld: Brunopress