Waarom prins William liever niet voor het avondeten zorgt

Prins William beschikt over tal van kwaliteiten. Toch is er één ding waar de echtgenoot van Kate Middleton niet in uitblinkt en waar hij naar eigen zeggen zelfs ‘belabberd’ in is. De kookkunsten van William zouden namelijk niet om over naar huis te schrijven zijn.
Dat schrijft hij in het nieuwe kookboek A Taste of Home.
Kookboek met goed doel
Nee, prins William heeft geen eigen kookboek uitgebracht. Toch heeft hij wel het voorwoord geschreven van het nieuwe kookboek A taste of home. De receptenbundel is van de Britse daklozenorganisatie The Passage, die dit jaar veertig jaar bestaat. De organisatie probeert tijdens de coronacrisis daklozen even een moment van thuis te geven, en dat maakt diepe indruk op William. Hij benadrukt dat hij beseft dat het coronavirus niemand in de koude kleren is gaan zitten, maar dat daklozen het misschien nog wel zwaarder hebben gehad. “Voor hen die geen thuis hebben is de pandemie een stuk beangstigender geweest”, aldus prins William.
Saamhorigheid
Het kookboek is volgens de prins dan ook een prachtige weerspiegeling van hoe mensen tijdens de crisis een gevoel van saamhorigheid kunnen creëren. “Ik hoop dat je elke keer dat je dit boek gebruikt wordt herinnerd aan die geest; die ook aantoonbaar bij The Passage heerst door het geven van een huis aan hen die op straat leven”, schrijft hij in het voorwoord van het boek.
Kookkunsten
De prins geeft aan zijn voorwoord een luchtige toon, door te grappen over zijn eigen kookkunsten. Want in de keuken zul je hem niet snel aantreffen, zo laat hij weten.”Ik ben de eerste die zal toegeven geen geweldige kok te zijn”, schrijft hij. Het spaghettirecept in het kookboek is voortreffelijk volgens hem. “Het gerecht rook heerlijk – waarschijnlijk omdat ik het niet had gemaakt”, aldus prins William grappend.
To mark the 40th anniversary of @PassageCharity, Prince William has written the foreword to their upcoming cookbook ‘A Taste of Home’.
The book commemorates four decades of charitable work, with all profits going directly towards supporting people who are street homeless. pic.twitter.com/G0kD8qWwXB
— The Duke and Duchess of Cambridge (@KensingtonRoyal) October 2, 2020
Kate Middleton heeft er een nieuwe koninklijke taak bij gekregen. Een avontuurlijke koninklijke functie, die ook koningin Máxima bekleedt. Nieuwsgierig? Royaltyreporter Rick Evers vertelt er meer over:
lees ook
Bron: Blauw bloed. Beeld: Brunopress