Shoppen
Déze items shoppen we massaal sinds de winkels weer open zijn
Sinds kort kunnen we weer winkelen zonder van tevoren een afspraak te maken. Velen zijn dan ook al flink aan het shoppen geslagen. Maar wat kopen we zoal?
Het zal je niet verbazen, maar hét terugkerende thema van ons shopgedrag de afgelopen tijd is ‘casual’.
Déze items slaan we massaal in
Of de joggingbroek met stip op één staat? Nope! Volgens The Wall Street Journal worden er meer broeken met knopen en ritsen verkocht dan broeken met een elastieken band. Dat is een meevaller, maar we kopen wel degelijk veel comfortabele kleding. Vooral casual baggy broeken en sloffen met harde zolen voor buiten zijn populair.
Casual kleding
Retailspecialist Olaf Zwijnenburg laat aan RTL Nieuws weten: “Bij een groot aantal merken en winkelketens die voorheen een fors omzetaandeel hadden in ‘formal wear’, zien we dat de trend naar meer ‘casual wear’ volop doorzet.” Zo werden jurken, overhemden, blouses en sandalen de afgelopen tijd veel verkocht.
Basics
Een woordvoerder van kledingketen H&M laat weten dat we vooral basics aan het shoppen zijn: “De zogeheten ‘needs’ zijn erg in trek. Denk hierbij aan basics, jeans en lingerie. Oftewel, items waarbij het gewoon prettig is om in de winkel te kunnen bekijken wat de juiste maat en het beste model is.” Ook bij Zeeman verwachten ze dat de verkoop van basics flink gaat stijgen: “Zeker als het thuiswerken voor het grootste deel van Nederland de norm wordt”, aldus een woordvoerder.
Dit kochten we online
En wat we de afgelopen tijd vooral online bestelden? Daar deed verkoopwebsite Beslist.com onderzoek naar en daar kwam een aantal verrassende resultaten uit. Deze vijf producten stegen het afgelopen jaar het meest in online verkoop: gewichten, fitnessapparatuur, kattenbakvulling, wenskaarten en sjoelbakken.
Libelle challenge: Hoi, ik ben Carola en ik ben shopverslaafd
De beste berichten van Libelle in je mailbox ontvangen? Meld je nu aan voor de nieuwsbrief!
Bron: RTL Nieuws.