Melania's stylist doet een boekje open: "Ik maak fouten, net als zij"
Als stylist van Melania Trump krijg je lof, maar ook bakken met kritiek. De first lady en haar garderobe liggen 24/7 onder een vergrootglas. De man achter onder meer haar inauguratiejurk doet nu een boekje open.
“Ik maak fouten, net als zij”, vertelt Melania’s Franse stylist en kledingontwerper Hervé Pierre in een interview met The New York Times.
De jas die Melania Trump in bovenstaande video draagt, kost meer dan een gemiddeld jaarsalaris.
Van Bush tot en met Trump
Oscar de la Renta, Carolina Herrera: Hervé heeft zeker niet de minste modehuizen op zijn naam staan. Eerder heeft hij meegewerkt aan het kleden van onder meer Hillary Clinton en Laura Bush. En met al die kennis en ervaring, mocht hij dus Melania’s jurk voor bij de inauguratie van Donald Trump ontwerpen. “Ik had haar tot 3 januari nog nooit ontmoet”, vertelt Hervé.
Geschiedenis schrijven met een jurk
Om de jurk te ontwerpen, moest ‘ie het doen met slechts enkele steekwoorden van Melania. “Ze wilde geen grote baljurk, maar iets slanks, ivoren en vanille. Het moest geweldig worden, want het zou een onderdeel van de geschiedenis worden – van Amerika, maar ook van wat ik heb bereikt op de aarde. Ik heb duizenden jurken ontworpen, maar mensen zullen vooral déze jurk gaan onthouden.”
Sophie Theallet weigerde
Melania’s voorganger, Michelle Obama, werd gekleed door ontwerpster Sophie Theallet. Zij kwam met de komst van Trump in het Witte Huis nog volop in het nieuws, omdat ze weigerde ook voor Melania te gaan ontwerpen. De reden? Haar man, Trump, en zijn ‘racisme, seksisme en vreemdelingenhaat’.
Hoe Hervé hierover denkt? Nou, precies hierom vindt hij democratie zo mooi. “Sommige ontwerpers willen bepaalde mensen wel kleden en andere nu eenmaal niet. Ik heb ervoor gekozen het wel te doen. Als je het politieke aspect achterwege laat, is het een heel interessante taak. Zelfs als ik de kleren niet zelf maak, vergt het veel creativiteit en nadenken over hoe het ontvangen zal worden.”
Foutje, bedankt
Daarbij kleunt ‘ie weleens mis, geeft de prof toe. Zo ging Melania wel heel glamoureus naar een geteisterd rampgebied van orkaan Irma. “Ik heb het niet altijd bij het juiste eind. Ik maak fouten, net als zij. Er is geen boek waarin staat hoe je een perfecte first lady bent. Je leert het on the spot.”
Shoppen voor Melania
En wat we natuurlijk allemaal nog willen weten: waar shopt Hervé dan voor Melania? Daar doet ‘ie niet al te geheimzinnig over: onder meer Bergdorf, Saks, Michael Kors en Dior. “De uitdaging is dat ik dan niet mag vertellen voor wie het is. Ik vraag altijd: ‘Heet iemand het al gedragen? Is het al op de rode loper geweest?’ Ik wil niet dat ze op een lijst belandt waarin beoordeeld wordt wie de outfit beter droeg.”
lees ook
Iedere dag (gratis!) de best gelezen berichten van Libelle in je mailbox? Meld je aan voor de nieuwsbrief!
BEKIJK OOK:
Bron: The New York Times. Beeld: Brunopress