Het noorden van het land is de pineut: er komt een flinke storm aan
Het is tot nu toe een vrij zachte, zelfs ietwat 'saaie' winter te noemen: het is niet heel koud, niet heel warm. Maar daar komt verandering in.
Want in het noorden van het land kan het flink gaan stormen. De Wadden en het Friese en Groningse vasteland bereiden zich voor en houden hun hart vast; dinsdag gaat het tekeer.
Jas weer aan
Er is een kans van windvlagen van wel 90 kilometer per uur - dus dat is niet niets. Met name op de Waddeneilanden is de kans op stormkracht 9 groot. Het veroorzaakt tevens golven die wel 10 meter hoog kunnen zijn. Het is daarom niet aan te raden om op die dag het water op te gaan. Naast een harde wind, gaat het ook behoorlijk regenen.
Vanaf donderdag is het weerbeeld wat rustiger en is de wind gaan liggen. Het wordt dan wel een stuk kouder. In het binnenland kan het 's nachts makkelijk een graad of 3 gaan vriezen. Overdag wordt het vanaf dan ook wat koeler: een graad of 4 maximaal.
De beste berichten van Libelle in je mailbox ontvangen? Meld je aan voor onze nieuwsbrief.
Bron: Weerplaza. Beeld: iStock