Een verre vakantie? Het avontuur is zó dichtbij!

De vakantieperiode is aangebroken. Waar ga jij heen? Staat er vooral zon op jouw verlanglijst, een verre rondreis, avontuur of simpelweg tot rust komen? Hoe het ook zij: het avontuur is veel dichterbij dan je denkt!
Een roadtrip door Europa, backpacken in Azië of Australië, surfen in Frankrijk of kamperen in Kroatië: stuk voor stuk populaire vakanties, dicht bij de natuur. Onder het mom ‘wat van ver komt is lekker’ tijgen veel Nederlanders voor avontuur naar het buitenland. Terwijl het avontuur zó dichtbij kan zijn. De Biesbosch bijvoorbeeld biedt bijzondere en ruige natuur waar veel te zien, doen en ontdekken valt. Het is het grootste zoetwatergetijdengebied van Europa, dat alleen al is een reden tot bezoek.
Kanoën en wildkamperen in De Biesbosch
Deze fotocollectie – ingestuurd door Biesbosch-bezoekers – illustreert prachtig wat er allemaal te zien en doen is in dit Nederlandse natuurgebied. Vooral de foto’s van Henny laten zien dat je er voor veel meer dan alleen een wandeling en pannenkoek terechtkunt.
Per kano – een tocht van zes uur lang! – trok hij met een vriend het gebied in. Midden in de natuur zetten ze hun tentjes op, maakten een kampvuur en grilden hun eten. Avontuur ten top! Het leverde bovendien een aantal prachtige beelden op. Ik wil maar zeggen: voor een tocht door de ruige natuur heb je niet per se de jungle van Maleisië nodig, om maar iets te noemen. In de Biesbosch kun je óók heerlijk ‘verdwalen’. Bovendien heb je daar geen prijzig ticket voor nodig. Oké, met de zon en temperatuur moet je ook een beetje geluk hebben, maar dat hoort bij een écht avontuur, toch?
Tien tips
Meer weten over alles in en rondom de Biesbosch? Lees er hier meer over en bekijk hier mooie plaatjes van de bezoekers die je voor gingen. Lees ook mijn Tien tips voor een topdag in De Biesbosch! Je leest er de leukste activiteiten in de categorieën Fit, Families, Overnachten en Natuurschoon.
Dit bericht is geschreven door onze regioreporter Priscilla de Putter