Showbizz
‘Murder, she wrote’-actrice Angela Lansbury op 96-jarige leeftijd overleden
Actrice Angela Lansbury, die wereldwijd bekend werd door haar rol als Jessica Fletcher in de serie Murder, she wrote, is dinsdag op 96-jarige leeftijd overleden. Dat laat haar familie in een verklaring weten.
Angela stierf dinsdag thuis in haar slaap, slechts vijf dagen voor haar 97ste verjaardag. De familie laat weten dat de uitvaart in besloten kring zal plaatsvinden op een nog te bepalen datum.
Carrière
De carrière van Angela is zeer indrukwekkend. Zo werd ze voor haar allereerste filmrol in Gaslight (1944) al direct genomineerd voor een Oscar. Vanaf dat moment ging het snel met haar carrière en speelde ze in talloze films, series en toneelstukken.
Ze is met name bekend als de stem van theepot Mrs. Potts in de Disney-film Beauty and the beast (1991) en van haar rol in Murder, she wrote, één van de meest bekende detectiveseries uit de televisiegeschiedenis. Angela vertolkte de rol van Jessica Fletcher maar liefst twaalf seizoenen lang.
Onderscheidingen
Angela ontving talloze onderscheidingen gedurende haar carriere. Zo kreeg ze een prestigieuze Tony Award voor haar gehele oeuvre, zes Golden Globes en een Olivier Award. De Britse koningin Elizabeth benoemde haar in 2014 zelfs tot ‘Dame’.
Angela laat naast haar drie kinderen Anthony, Deirdre en David nog drie kleinkinderen en vijf achterkleinkinderen na.
Hoera, Libelle is genomineerd voor Website van het jaar. Winnen kan alleen met jouw hulp! Vind jij Libelle ook zo fijn? Stem dan snel. Je maakt dan ook nog eens kans op hele mooie prijzen.