Word abonnee

Kies nú voor een abonnement met korting

Abonneer nú met korting

Zoek binnen:

Lot van Tineke Beishuizen

‘Het boek waaraan ik maanden heb gewerkt, is klaar! Ik heb opnieuw en opnieuw gelezen, wel vijftig keer. Alle woordenop de computer. Alle losse geprinte velletjes op mijn bureau. Iedere keer vond ik iets wat beter kon. Maar er kwam een moment dat ik werkelijk niets meer kon bedenken om toe te voegen of weg te halen. Oftewel, het moment om het boek naar de uitgever te sturen. Lot heet ze, het hoofdpersonage in het boek dat haar naam draagt, en ik ben van haar gaan houden. Maandenlang is Lot mijn dagelijkse metgezel geweest.

“Hallo, ben je daar…?”, vroeg Jean regelmatig, als hij iets vertelde wat mij totaal ontging, zodat ik vaag glimlachend een antwoord gaf dat nergens op sloeg. Want ik was niet in hetzelfde huis als hij, maar in een ander huis, in een andere stad, waar dingen gebeurden waarover ik soms de controle kwijtraakte. Want zo gaat het meestal als ik een boek schrijf. Ik begin met een duidelijk verhaal in mijn hoofd: zo moet het lopen, zo moet het gaan. En dan ineens nemen de door mij tot leven gewekte personages het verhaal over. Ze trekken zich niets meer van mij aan, maar gaan hun eigen gang. “Links!”, zeg ik. Maar ze hebben bedacht dat rechts leuker of spannender is en ik kan niet anders doen dan ze volgen. Zo ontstaan boeken die niet alleen de lezer verrassen, maar ook de schrijver zelf. Voor Lot ben ik met Jean naar Frankrijk gegaan. Naar het woeste onherbergzame gebied van de Auvergne, waar ooit vulkanen met hun gloeiende massa dood en verderf zaaiden. Een gebied waar mensen zoek kunnen raken, al dan niet per ongeluk. Daar in de Auvergne speelt het belangrijkste deel van het verhaal zich af, na een lange zoektocht van Lot, die er niet in kan berusten dat ze niet weet wie haar vader is. Een groot deel van het boek heb ik geschreven aan de keukentafel in mijn Franse huisje. Door het raam scheen de verleidelijke zon naar binnen, maar voor mij op de computer verscheen een nog verleidelijker verhaal. Een boek schrijven, niets is leuker dan dat. Vooral wanneer het af is!’

Lot van Tineke Beishuizen
Wanneer Lot haar ongelukkige, gehandicapte moeder verliest, gaat ze doen wat ze al die jaren al wilde: op zoek naar haar vader. Maar graven in het verleden van haar moeder levert alleen nog maar meer vragen op. Wie was haar moeder echt, en wat gebeurde er de avond van het ongeluk waardoor ze in een rolstoel belandde? Wanneer ze hulp krijgt van de charmante Roland, komt ze op het spoor van haar mogelijke vader – en ontdekt ze een gruwelijke misdaad uit het verleden.

Advertentie

Download een exclusieve voorpublicatie van Lot!

Lot met € 2,50 korting
Het boek Lot met korting kopen? Lever de bon voor 25 januari 2012 in bij de boekhandel en betaal €16,45 i.p.v. €18,95! Download de kortingsbon.

Win een gesigneerd exemplaar!
Nieuwsgierig naar de rest van Lot? Libelle mag 25 exemplaren weggeven van het boek mét een persoonlijke boodschap van Tineke! Laat je gegevens achter op het winformulier en vertel in het oplossingsveld welke boodschap je in het boek wilt hebben. Lees ook de overige spelvoorwaarden.

De actie is afgelopen

Lot – Tineke Beishuizen, uitgeverij Mistral.
Actiecode: 901-90698. ISBN: 9789049952341.

voor jou geselecteerd

Laat meer voor jou geselecteerd zien

Wim (93) en Willy (91) stelen harten van kijkers 'Lang leve de liefde'

Je bent nooit te oud om de liefde te vinden. Dat hebben Wim (93) en Willy (91) woensdagavond bewezen in het datingprogramma Lang leve de liefde. De twee konden het meteen goed met elkaar vinden en durfden meteen alles met elkaar te bespreken.

Wim en Willy mogen dan allebei ouder dan 90 zijn, ze staan allebei nog vól in het leven. Willy zat al een tijdje op Tinder nadat Brecht (21) voor zijn ‘bonusoma’ een account aanmaakte, maar meer dan een date kwam daar niet uit. Nieuwe ronde nieuwe kansen in het programma Lang leve de liefde. Ook Wim zit niet stil. Hij is sinds 2014 weduwnaar na een huwelijk van 64 jaar en heeft daarna nog kort iets met een vrouw, maar dat is uiteindelijk niets geworden.

Advertentie

Openhartige gesprekken in Lang leve de liefde

Bij de ontmoeting is het meteen al raak. Willy schatte haar date ergens in de 80 en is zeer verrast als ze hoort dat hij al 94 jaar oud is. Ook Wim had niet verwacht dat Willy maar twee jaar jonger is. “Dat zou ik je ook niet geven”, complimenteerde hij haar. De twee winden er geen doekjes om en komen in hun gesprek al snel op hun seksleven. Wim vertelde meteen in geuren en kleuren dat hij een paar keer het bed heeft gedeeld met een vrouw die hij leerde kennen in het gemeentehuis. Tot grote hilariteit van de kijkers vertelt ook Willy uitgebreid over een date die niet meer naar huis kon door de avondklok.

De openhartige gesprekken van de twee zorgen ervoor dat de kijkers van het programma meteen fan zijn van het stel.  “Prachtig stel” en “Wat word ik hier blij van”, valt te lezen in de reacties.

De beste berichten van Libelle in je mailbox ontvangen? Meld je nu aan voor de nieuwsbrief!

1

Bron: AD.nl. Beeld: Screenshot Lang leve de liefde

voor jou geselecteerd

Advertentie

1

voor jou geselecteerd

Altijd een vakantiegevoel: sprookjesachtig Brits eiland zoekt nieuwe beheerder

Droombaan-alert! Toe aan een nieuwe uitdaging? Het historische eiland St Michael’s Mount voor de kust van het Engels Cornwall zoekt een nieuwe beheerder.

Krijg jij geen genoeg van een uitzicht op zee en (misschien nog wel belangrijker) ben jij niet zeeziek te krijgen? Dan ben jij misschien wel degene die ze zoeken!

Advertentie

Prachtig uitzicht

De BBC meldt dat de nieuwe beheerder van St Michaels Mount een ‘hands-on-mentaliteit’ moet hebben en minstens vijf dagen en nachten per week beschikbaar moet zijn. Het fantastische zeezicht zien de meeste medewerkers als de beste secundaire arbeidsvoorwaarde, maar er is helaas ook een minpunt: er worden geen pizza’s aan de deur bezorgd. Bij hoog water loopt de weg naar het eiland onder en is het alleen per boot te bereiken.

Beheerder op Brits eiland

Het kasteel op het eiland is al generaties in bezit van de familie St Aubyn. De familie woont nog steeds in het kasteel en zoekt dan ook een discreet persoon die inlevend is en prettig in de omgang. Liefde voor de omgeving van Cornwall stelt de familie op prijs.

En dan mag je dit je kantoor noemen:

1

Bron: BBC.com. Beeld: Getty

voor jou geselecteerd

Advertentie

Prachtig uitzicht

Beheerder op Brits eiland

1

Bron: BBC.com. Beeld: Getty

voor jou geselecteerd