Word abonnee

Kies nú voor een abonnement met korting

Abonneer nú met korting

Zoek binnen:

Lot van Tineke Beishuizen

‘Het boek waaraan ik maanden heb gewerkt, is klaar! Ik heb opnieuw en opnieuw gelezen, wel vijftig keer. Alle woordenop de computer. Alle losse geprinte velletjes op mijn bureau. Iedere keer vond ik iets wat beter kon. Maar er kwam een moment dat ik werkelijk niets meer kon bedenken om toe te voegen of weg te halen. Oftewel, het moment om het boek naar de uitgever te sturen. Lot heet ze, het hoofdpersonage in het boek dat haar naam draagt, en ik ben van haar gaan houden. Maandenlang is Lot mijn dagelijkse metgezel geweest.

“Hallo, ben je daar…?”, vroeg Jean regelmatig, als hij iets vertelde wat mij totaal ontging, zodat ik vaag glimlachend een antwoord gaf dat nergens op sloeg. Want ik was niet in hetzelfde huis als hij, maar in een ander huis, in een andere stad, waar dingen gebeurden waarover ik soms de controle kwijtraakte. Want zo gaat het meestal als ik een boek schrijf. Ik begin met een duidelijk verhaal in mijn hoofd: zo moet het lopen, zo moet het gaan. En dan ineens nemen de door mij tot leven gewekte personages het verhaal over. Ze trekken zich niets meer van mij aan, maar gaan hun eigen gang. “Links!”, zeg ik. Maar ze hebben bedacht dat rechts leuker of spannender is en ik kan niet anders doen dan ze volgen. Zo ontstaan boeken die niet alleen de lezer verrassen, maar ook de schrijver zelf. Voor Lot ben ik met Jean naar Frankrijk gegaan. Naar het woeste onherbergzame gebied van de Auvergne, waar ooit vulkanen met hun gloeiende massa dood en verderf zaaiden. Een gebied waar mensen zoek kunnen raken, al dan niet per ongeluk. Daar in de Auvergne speelt het belangrijkste deel van het verhaal zich af, na een lange zoektocht van Lot, die er niet in kan berusten dat ze niet weet wie haar vader is. Een groot deel van het boek heb ik geschreven aan de keukentafel in mijn Franse huisje. Door het raam scheen de verleidelijke zon naar binnen, maar voor mij op de computer verscheen een nog verleidelijker verhaal. Een boek schrijven, niets is leuker dan dat. Vooral wanneer het af is!’

Lot van Tineke Beishuizen
Wanneer Lot haar ongelukkige, gehandicapte moeder verliest, gaat ze doen wat ze al die jaren al wilde: op zoek naar haar vader. Maar graven in het verleden van haar moeder levert alleen nog maar meer vragen op. Wie was haar moeder echt, en wat gebeurde er de avond van het ongeluk waardoor ze in een rolstoel belandde? Wanneer ze hulp krijgt van de charmante Roland, komt ze op het spoor van haar mogelijke vader – en ontdekt ze een gruwelijke misdaad uit het verleden.

Advertentie

Download een exclusieve voorpublicatie van Lot!

Lot met € 2,50 korting
Het boek Lot met korting kopen? Lever de bon voor 25 januari 2012 in bij de boekhandel en betaal €16,45 i.p.v. €18,95! Download de kortingsbon.

Win een gesigneerd exemplaar!
Nieuwsgierig naar de rest van Lot? Libelle mag 25 exemplaren weggeven van het boek mét een persoonlijke boodschap van Tineke! Laat je gegevens achter op het winformulier en vertel in het oplossingsveld welke boodschap je in het boek wilt hebben. Lees ook de overige spelvoorwaarden.

De actie is afgelopen

Lot – Tineke Beishuizen, uitgeverij Mistral.
Actiecode: 901-90698. ISBN: 9789049952341.

voor jou geselecteerd

Laat meer voor jou geselecteerd zien

Sarina viel 90 kilo af

Sarina (32) had genoeg van haar overgewicht. Ze wilde weer fit en gezond zijn en verlangde ernaar om weer alles te kunnen doen. De knop ging om toen ze moeite kreeg met lopen door haar lichaamsgewicht: ze halveerde zichzelf en viel op eigen kracht 90 kilo af.

“Als kind was ik al stevig. Op mijn 16e wilde ik graag afvallen, maar in plaats van gezond te gaan eten, stopte ik met normaal eten. Het enige wat ik aan het eind van de dag naar binnen werkte, was koek, chips of snoep. Ik werd dikker en dikker, zo dik dat mijn wereld steeds kleiner werd. Naar het strand gaan, zwemmen of gewoon even op de fiets stappen kon niet meer.

Advertentie

Opmerkingen van vreemden

Zelfs lopen werd lastig, ik was te zwaar voor mijn knieën. Op straat sloot ik me af voor de blikken en opmerkingen van vreemden. ‘Vetzak!’, werd er weleens naar me geroepen. Ook kleren kopen lukte niet meer. Ik moest naar Duitsland om kleding in maat 56-58 te kunnen kopen. Op mijn 23e besefte ik dat ik moest ingrijpen. Anders zou ik op den duur waarschijnlijk niet meer kunnen lopen. Die kant ging het op, ik woog inmiddels 165 kilo.”

“Ik kwam in aanmerking voor een maagverkleining, maar zo’n operatie leek me eng. Na mislukte pogingen met shakes en Weight Watchers besloot ik om nog één keer zelf een poging te wagen. Dat deed ik met behulp van een diëtiste van NewFysic. Zij zette me niet op rantsoen, ik moest juist zes keer per dag eten, iets wat volkomen nieuw voor mij was. Voor elke maaltijd slikte ik de eerste tijd een aminotablet, die het hongergevoel onderdrukt. ‘Je hebt al zo veel geprobeerd’, zeiden mijn collega’s, ‘waarom ga je niet voor de maagverkleining?’

In vier jaar 90 kilo

Tot hun verbazing zagen ze al na een maand dat het me nu wel lukte om af te vallen. Uiteindelijk ben ik in vier jaar 90 kilo afgevallen. Ik heb anders leren eten, groenten en sla vind ik nu lekker. Als ik een hap van een gebakje neem, vind ik dat veel te zoet. Gemakkelijk was het niet om de knop om te zetten, maar het móest. Het hielp dat de diëtiste me elke week woog. Het was best teleurstellend als ik een keer niets was afgevallen terwijl ik zo mijn best had gedaan. Toch heb ik nooit een terugval gehad.”

“Ik geniet nu van mijn lichaam. Strakke truitjes, een bikini, ik kan het eindelijk weer aan. Soms zie ik op tv een programma over mensen die zo dik zijn dat ze hun huis niet meer uit kunnen. Het doet me pijn, ik kan me heel goed voorstellen dat het zo ver kan komen. Ik was zelf ook op weg om dat punt te bereiken.”

Dit artikel verscheen eerder al in april 2017 in Libelle.

De beste berichten van Libelle in je mailbox ontvangen? Meld je nu aan voor de nieuwsbrief!

1

Tekst: Laura van der Meer. Beeld: Robert Alexander

voor jou geselecteerd

Moeder Middleton bevestigt: "Pippa zwanger van haar tweede"

Pippa Middleton (37), het zusje van Kate Middleton, is in verwachting van haar tweede kindje. Hoewel de zwangerschap in december al werd aangekondigd door de Britse media, is het nu pas bevestigd, en wel door moeder Carole Middleton.

“Ik hoop dat ik mijn familie dit jaar vaker kan zien dan vorig jaar, inclusief mijn nieuwe kleinkind”, verklapte Carole tegen het tijdschrift Good Housekeeping.

Advertentie

Pippa Middleton zwanger

Eind vorig jaar schreef Page Six al dat een bron dichtbij de familie het nieuws bevestigde. “Pippa en James zijn in de wolken, het is fantastisch nieuws in een moeilijk jaar. De familie is dolblij”, aldus de bron afgelopen december.

Het gezin

Pippa Middleton en haar man James Matthews trouwden in 2017. Samen hebben ze al zoontje Arthur (2). James en Pippa waren in 2012 kort bij elkaar, gingen uit elkaar en kwamen in 2015 weer samen.

Déze royal is onlangs getrouwd met de ex van Pippa Middleton:

1

Bron: Nu.nl. Beeld: Getty Images.

Lees meer

voor jou geselecteerd

Uitpakken maar! Pastelkleurige pakken zijn dé voorjaarstrend van 2021

Wil je de laatste modetrends volgen? Dan mag deze lente een pastelkleurig pak niet in je kledingkast ontbreken. De snoeperige sorbetkleuren behoren tot het kleurenpalet van de komende maanden.

De modetrends voor het voorjaar van 2021 zijn maanden geleden al bedacht, en langzaam maar zeker zie je ze in de digitale schappen van je favoriete webshops verschijnen. Een pastelkleurig pak is één van de trends die ertussenuit springt.

Advertentie

Pastelkleurig pak is dé modetrend van voorjaar 2021

Ben je dol op de warme maanden, omdat je door het dragen van één mooie jurk er meteen modebewust uitziet? Dan mag ook een pak in je kast niet ontbreken. De ton sur ton-look, de favoriete stylingtruc van koningin Máxima, helpt je om zonder al te veel moeite leuk voor de dag te komen. Kijk maar:

Lila

Gek op paars? Dan is een lilakleurig pak misschien wel de outfit die je dit voorjaar aan je garderobe wilt toevoegen. Lila is een universeel flatterende kleur, waardoor je qua tint de plank niet mis kunt slaan. Twijfel je toch een beetje of je de juiste kleur in handen hebt? Dan kun je dit ezelsbruggetje gebruiken: hoe warmer de tint van je huid, hoe warmer de tint van je pak.

Dit bericht bekijken op Instagram

Een bericht gedeeld door Marielle & Margot (@mariecha84)

Babyroze

Wie niet bang is om op te vallen, draagt dit voorjaar een (baby)roze pak. Roze is één van de sorbetkleuren bij uitstek, dus met een roze jasje en broek zit je wat deze pakkentrend betreft sowieso goed. Combineer het met een paar witte sneakers of leuke sandalen en je outfit is af.

Mintgroen

Voor een frisse, maar ook ingetogen outfit kun je het best voor mintgroen kiezen. De kleur straalt lente uit en complementeert vrijwel iedere huidskleur en ondertoon. Stylingtip: combineer het mintgroen met wit voor een zakelijke look, of juist met een andere opvallende tint als je het geheel modieuzer wilt maken.

Een bericht gedeeld door Jules (@julesrobinson82)

Babyblauw

Springt het glazuur van je tanden als je de zoete kleuren ziet, maar vind je een pak in een zomerse kleur wel heel leuk? Probeer dan eens babyblauw. Babyblauw is stoerder dan lila of roze, terwijl je tegelijkertijd wel dat elegante gevoel behoudt door een broek en jasje in dezelfde kleur met elkaar te combineren.

Shop hier jouw pastelkleurige pak

lila pak

1. Lila jasje van Costes € 69,95
2. Lila broek van Costes € 49,95

babyroze pastelkleurig pak
3. Roze jasje van H&M € 39,99
4. Roze broek van H&M € 29,99

mintgroen pak
5. Mintgroen jasje van Mango € 59,99
6. Mintgroene broek van Mango € 29,99

pastelkleurig pak in blauw
7. Blauw jasje van Mango € 59,99
8. Blauwe broek van Mango € 39,99

Blazers zijn er in allerlei soorten, van oversized tot met schoudervullingen. Maar wanneer kun je het best voor een blazer met een enkele rij knopen kiezen, en wanneer juist een dubbele rij? En voor welk type lichaam is het juist slim om een wat langer jasje te kiezen? Modevlogger Liselotte laat je in deze video zes verschillende stijlen zien én geeft tips welke het best bij jou past:

1

Beeld: Getty Images

pastelkleurig pak

Lees meer

voor jou geselecteerd

Deze Nederlandse omroep zendt Oprah-interview met Harry & Meghan uit

Het langverwachte Oprah-interview met prins Harry (36) en zijn zwangere vrouw Meghan, waar je als kijker al dagen lekker mee wordt gemaakt, wordt op zondag 7 maart uitgezonden in de Verenigde Staten. Maar voor Nederlandse fans van het Britse koningshuis is er ook goed nieuws: jij kunt het interview ook bekijken.

De voorspelling is dat de hertogin van Sussex ‘leegloopt’ in gesprek met goede vriendin Oprah. Althans, dat doen de eerste beelden vermoeden. Hoeveel schade er in werkelijkheid aan het toch al ietwat poreuze imago van het Britse koningshuis wordt aangericht, blijkt na 7 maart.

Advertentie

Oprah-interview met Harry en Meghan

CBS heeft in Amerika de rechten van het nu al veelbesproken interview in handen. Maar ook in Nederland heeft een zender hard gewerkt om het interview te kunnen laten zien. Kijkers kunnen op Net5 afstemmen om het interview met Harry en Meghan te zien.

Wie, wat, waar?

Kijkers moeten wel geduld hebben. Het interview wordt in de Verenigde Staten dus aanstaande zondag uitgezonden, maar in Nederland is het pas twee dagen later te zien. Op dinsdag 9 maart, om precies te zijn. Dan zendt Net5 het interview om 20.30 uur uit op televisie.

Kun je niet wachten? In België heeft VRT de uitzendrechten verworven. Het interview met Harry en Meghan wordt maandag 8 maart om 21.20 uur uitgezonden op Eén.

Lees ook:
Deze jurk draagt Meghan Markle tijdens het interview met Oprah

‘Britse koningshuis houdt leugens in stand’

Eén van de uitspraken die Meghan doet in het explosieve interview, is Oprah vertellen dat het Britse koningshuis er eigenhandig voor zorgt dat leugens blijven rondzingen. “Ik weet niet hoe ze kunnen verwachten dat we na al deze tijd nog steeds zouden zwijgen, terwijl de Firm een actieve rol speelt in het tot stand houden van onwaarheden”, vertelt ze. “Als we het risico lopen om dingen te verliezen… Er is al zo veel verloren op dit moment.”

Een bericht gedeeld door CBS (@cbstv)

1

Beeld: Getty Images.

Lees meer

voor jou geselecteerd